Druga pobjeda za Sloveniju na Olimpijadi

Slovenci pregazili i Japan, a Dončić s pola snage ponovo izdominirao u svom timu

Košarkaši Slovenije danas su ubjedljivo pobijedili Japan sa 116:81 u okviru drugog kola grupne faze turnira na Olimpijskim igrama.

Slovenci su u fantastičnoj formi doputovali u Tokio na Olimpijadu, a danas su uspjeli da slave protiv domaćina Japana.

Ekipa Slovenije imala je prednost od samog početka utakmice, te je bilo jasno da Japan teško može do iznenađenja i nekog pozitivnog rezultata.

Slovenija je nakon prve dionice vodila sa 29:23, dok se na poluvrijeme otišlo kod rezultata 53:41 za Slovence.

I u nastavku utakmice Slovenija je održavala svoju prednost, a Japanci su u posljednjoj četvrtini u potpunosti odustali i predali se, te je na kraju selekcija Slovenije slavila sa 116:81.

Zanimljivo je da je najefikasniji igrač na meču bio Hachimura sa 34 poena, sedam skokova i tri asistencije.

Luka Dončić danas je imao nešto "skromnije" izdanje, ali je svejedno bio najefikasniji igrač u svom timu. Dončić je na parketu proveo skoro 26 minuta, te je ubacio 25 poena i dodao po sedam skokova i sedam asistencija.

Slovenci su iskoristili priliku u ovom meču da odmore svoje najbolje košarkaše, ali i pored smanjene minutaže Dončić je ponovo bio najbolji u svom timu.