ZANIMLJIV KOMENTAR

Slovenski izbornik protiv Hrvatske se odlučio na eksperiment: ‘Možemo igrati i bez Luke Dončića‘

Izbornik slovenskih košarkaša Aleksandar Sekulić odlučio prijateljski meč sa Hrvatskom iskoristiti za mali eksperiment.

Naime, minutaža najboljeg slovenskog košarkaša Luke Dončića bila je smanjena, odigrao je 21 minutu. Usprkos tome, upisali su pobjedu protiv Hrvatske 94:88.

"Ispravili smo našu igru u drugom poluvremena i odigrali sjajnu treću četvrtinu. Reakcija igrača po izlasku iz svlačionice je bila fenomenalna. Vidjeli smo da možemo igrati i bez Dončića. To je bila ideja, da testiramo igru kada on nije na parketu", izjavio je Sekulić nakon meča.

Dončić je inače susret završio sa 10 poena, 6 asistencija i 5 skokova, a Slovenci se sada okreću kvalifikacijama za SP u kojima ih očekuju utakmice protiv Estonije i Njemačke 25. i 29. kolovoza. Nakon toga slijedi Eurobasket na kojem brane naslov.