Haalanda stalo protiv Bayera

Spektakularan obračun Bayera i Borussije u Leverkusenu: Sedam golova i sjajan preokret Apotekara

Fantastičan meč u 21. kolu Bundeslige odigrali su u Leverkusenu Bayer i Borussia Dortmund, a na kraju je domaći tim upisao pobjedu rezultatom 4:3.

Ovaj duel nam je donio zaista spektakularan obračun s puno preokreta, a na kraju su Apotekari s dva gola u finišu došli do pobjede.

Bayer je poveo u 21. minuti. Grešku odbrane Borussije koristi Volland i pogađa za 1:0.

Samo dvije minute trajalo je slalje domaćih. Hummels je pogodio za 1:1, da bi u 33. minuti Emre Can spektakularnim pogotkom donio prednost timu iz Dortmunda od 1:2.

Ipak, na odmor se otišlo neriješenim rezultatom. Volland je u 43. minuti pogodio za 2:2 nakon 45 minuta igre.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme poništen je gol Sanchu, ali Borussia u 65. minuti golom Guerreira dolazi do nove prednosti od 2:3.

Ovaj rezultat zadržao se na semaforu sve do 81. minute, a zatim slijedi pravi šou Bayera. Prvo je Bailey pogodio za 3:3, a već u narednom napadu Lars Bender pogađa za potpuni preokret i vodstvo domaćeg tima od 4:3.

To se na kraju ispostavio i kao konačan rezultat meča, a s ova tri boda Bayer se potpuno uključio u borbu za sami vrh.