premiership

Sramna igra Arsenala u porazu od Evertona, Kolašinac izašao na poluvremenu

Ekipa Arsenala doživjela je poraz u meču 32. kola engleskog Premiershipa na gostovanju kod Evertona rezultatom 1:0.

Ekipa Unaija Emeryja odigrala je ubjedljivo najgori meč u ovoj sezoni i to u trenutku kada su im bodovi prijeko potrebni u borbi za jednu od pozicija koja vodi u Ligu prvaka naredne godine.

Topnici za 90 minuta utakmice na Goodison Parku nisu napravili apsolutno nijednu priliku, a gotovo svaki napad londonske ekipe završavao je tako što su domaći igrači bili snažniji u duelu od gostiju. Možda i najbolnija činjenica za navijače Arsenala jeste to da su njihovi igrači pokazali minimalnu želju da dođu do bodova u ovoj utakmici.

Ključni trenutak meča desio se u 10. minuti kada lopta nakon jednog kornera pogađa Kolašinca i odbija se pravo na nogu Jagielki, a štoper Evertona bez većih problema šalje je u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

Sead Kolašinac na terenu je proveo prvih 45 minuta i igru je napustio tokom pauze.

Ovim porazom, Arsenal je izgubio treću poziciju na tabeli i trenutno su na četvrtom mjestu s istim brojem bodova kao Chelsea i s dva boda više od Manchester Uniteda.