Balkanski derbi u Barceloni

Srbija savladala Hrvatsku u polufinalu EP

Vaterpolisti Srbije savladali su Hrvatsku rezultatom 9:7 u polufinalu Evropskog prvenstva.

Nakon prve četvrtine, Srbija je vodila sa 5:3, a nakon poluvremena je bilo 6:4 s tim što je Srbija imala i tri gola prednosti.

U trećoj četvrtini, Srbija je povela sa 7:4 golom Mitrovića, da bi potom Bušlje smanjio na 7:5. Srbija je s igračem manje povela sa 8:5 golom Prlainovića, da bi nakon toga Vukičević iz peterca smanjio na 8:6.

Tri minute prije kraja, Mandić lobom dovodi Srbiju na nedostižnih 9:6, a sve što je Hrvatska uspjela do kraja je utješni gol Vukičevića za 9:7.

U redovima Srbije najefikasniji su bili Ćuk i Mandić sa po tri gola, toliko je za Hrvatsku postigao Vukičević dok je Bušlje dodao dva gola.

Srbija će u finalu Evropskog prvenstva igrati protiv Španije, dok će Hrvatska u borbi za bronzu odmjeriti snage sa Italijom.