premier league

Tottenham upisao 20. pobjedu u sezoni, na Wembleyju pao Leicester

Nogometaši Tottenhama savladali su Leicester u 26. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 3:1.

Tottenham je u vodstvo stigao u 33. minuti kada je Davinson Sanchez pogodio na asistenciju Christiana Eriksena. Nakon tačno sat vremena arbitar Mike Olver je dosudio penal za goste, a Jamie Vardy je ušao u igru umjesto Demaraija Grayja kako bi ga izveo, no njegov udarac je sjajno zaustavio Hugo lloris.

Taj promašaj kažnjen je tri minute kasnije kada Eriksen postiže prelijep pogodak za 2:0. Tračak nade gostima donio je Vardy koji se u 76. minuti iskupio za promašen penal, ali je Heung-Min Son u 90+1. minuti ovjerio pobjedu Spursa rezultatom 3:1.

Zanimljivo, Tottenham je i dalje jedina ekipa u ligi koja nije remizirala, te na kontu ima 20 pobjeda i šest poraza.