Sjajno izdanje bh. centra

Trail Blazersi ubacili u brzinu više, Nurkić je opet bio odličan

Portland Trail Blazersi su ubacili u brzinu više te su poslije nekoliko slabijih partija počeli da redaju pobjede. Protiv Boston Celticsa su stigli do četvrtog u nizu.

Blazersi su u gostima pobijedili rezultatom 119:129, a Jusuf Nurkić je opet bio briljantan sa novim double-double učinkom ime je potvrdio odličnu formu.

Nurkić je meč završio sa 14 poena i 11 skokova. A za 29 minuta na parketu dodao je još četiri asistencije te imao još dvije ukradene lopte.

Gostujući tim je tokom cijelog meča bio u prednosti, a Celticsi su u posljednjim minutama prišli na 119:121, ali nisu imali snage za novi preokret kao protiv San Antonio Spursa.

Inače, najefikasniji na meču sa po 33 poena bili su Jayson Tatum iz domaćeg te CJ McCollum iz gostujućeg tima. Damian Lillard je također bio odličan sa 26 poena i 13 asistencija.

Luka Dončić je zabio 30 poena Sacramento Kingsima, ali to Dallas Mavericksima nije bilo dovoljno za pobjedu jer su na kraju izgubili 99:111. Pobjednike je sa 27 poena predvodio Buddy Hield.

Dramatično je bilo na meču San Antonio Spursa i Philadelphia 76ersa. Igran je produžetak, a gosti su upisali pobjedu 111:113 na krilima sjajno Joela Embiida sa 34 poena.

Aktuelni prvaci su upisali novi poraz. Siakam sa 39 te Lowry sa 37 poena su predvodili Toronto Raptorse do pobjede nad La Lakersima 114:121.