Darussafaka lagano protiv Gaziantepa

Treći uzastopni poraz Nenada Markovića u prvenstvu Turske

Košarkaši Gaziantepa poraženi su u 4. kolu turskog prvenstva kao gosti od Darussafake rezultatom 76:58.

Tim Nenada Markovića je konkurentan bio samo u prvih deset minuta igre, gdje su u nekoliko navrata imali i prednost, ali je Darussafaka nakon prve dionice imala poen prednosti, 17:16.

U ostatku utakmice Darussafaka je dominirala. Do poluvremena su otišli na plus 10 (38:28), a u nastavku su bez problema održavali razliku, te su je konstantno i povećavali.

Nakon 30 minuta igre bilo je plus 19 (61:42), razlika je tokom posljednje četvrtine išla i do plus 23, a na kraju je Darussafaka slavila pobjedu od 18 poena prednosti.

Gaziantep je tako upisao treći poraz zaredom i sada su na omjeru od 1-3, dok je Darussafaka na omjeru 3-1.

Domaće je do pobjede vodio Jonathan Hamilton sa double-double učinkom od 21 poena i 10 skokova, dok je kod Gaziantepa Stevan Jelovac ubacio 15 poena.