Zenica

„U-17“ reprezentacija Islanda pobjedila Gibraltar sa 8:0! (GALERIJA)

Sponzor galerije je najbolji Fitness Run Zenica koji se nalazi u suterenu (-1) Multiplex Ekran centra.
U susretu koji je odigran u Trening centru Zenica Island je sa 8:0 pobijedio selekciju Gibraltara.

Ukrajina je osvojila prvo mjesto u grupi sa 7 bodova, Island je drugi sa 5, a BiH treća sa 4. Posljednji Gibraltar nije osvojio nijedan bod.

Ukrajinci do prednosti dolaze u 13' a strijelac je bio Heorhii Sudakov iz penala. Sudakov je 29' odlično uposlio Erica Shuranova koji sa pet metara šalje loptu iza leđa Nikole Ćetkovića za 2:0.

Ajdin Jusupović u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena odlično prolazi po lijevoj strani i pogađa suprotni ugao gola Mykyte Turbaievskog i smanjuje prednost Ukrajinaca na 2:1.

Shuranov u 68' koristi nesporazum odbrane bh. selekcije i golmana Ćetkovića i postiže treći gol za Ukrajinu.

U 74' u kaznenom prostoru Ukrajine oboren je Amar Dedić, a Faruk Duraković iz jedanaesterca smanjuje na 3:2.

Minutu prije kraja utakmice bh. tim je ostao sa deset igrača na terenu jer je Belmin Bobarić dobio drugi žuti karton.

Po završetku utakmice selektor Zoran Erbez je izjavio:

„Ukrajina i Island su na ovom turniru pokazali da su kvalitetne ekipe. Znali smo da se radi o nezgodnim i čvrstim protivnicima. Nismo uspjeli, naročito danas, da pariramo protivniku. Neshvatljivo je da u toku utakmice napravimo toliko grešaka u nekim jednostavnim situacijama. Primamo golove zbog nesporazuma između igrača. Možda više nismo ni zaslužili iako ovo danas nije bilo pravo lice ovih igrača.“

Ukrajina-Bosna i Hercegovina 3:2 (2:1)

Stadion: FK Mladost, Doboj Kakanj.

Sudija: Aleksandrs Anufrijevs (Latvija).

Sudije asistenti: Valdis Koritko (Latvija), Manuel Fernandes (Andora).

4. sudija: Luis Teixeira (Portugal).

Golovi: 1:0 Sudakov (13' penal), 2:0 Shuranov (29'), 2:1 Jusupović (45'+1), 3:1 Shuranov (68'), 3:2 Duraković (74' penal).

Žuti kartoni: Kečanović, Bobarić, Duraković (BiH).

Crveni karton: Bobarić (BiH).

Ukrajina: Mykyta Turbaievskyi, Daniel Chukvebuka Emera Antonii, Illia Zabarnyi, Konsiantyn Vivcharenko, Heorhii Sudakov (66. Vladyslav Vanat), Eric Shuranov (85. Bogdan V'Yunnik), Viktor Bliznichenko (85. Maksym Soloviov), Danylo Honcharuk (75. Eduard Kobak), Volodymyr Brazhko, Vladyslav Kobylianskyi (76. Daniel Ehbudzhuo), Danil Skorko. Selektor: Sergii Nagorniak.

Bosna i Hercegovina: Nikola Ćetković, Amar Dedić, Belmin Bobarić, Faruk Duraković, Amar Drina, Andrija Drljo (73. Mihajlo Živković), Sergej Vitonji (55. Samir Mujkanović), Ajdin Jusupović, Elmedin Kečanović (46. Patrik Bošnjak), Nemanja Jović (55. Hamza Gasal), Omar Beća (73. Alden Šuvalija). Selektor: Zoran Erbez.

Foto : Pahuljko