Rus u osmini finala US Opena

U meču s jednim breakom Rublev izbacio Kyrgiosa

Andrey Rublev je sa 3:0 (7:6; 7:6; 6:3) pobijedio Kicka Kyrgiosa i plasirao se u osminu finala US Opena.

Meč je bio potpuno drugačiji nego što to pokazuje konačan rezultat, obzirom da je viđen samo jedan break i to u trećem setu.

Prva dva seta su riješena poslije tie-breakova, oba puta uspješniji je bio ruski teniser sa po 7:5. U tie-breaku drugog seta Kyrgios je imao 4:0, ali je prokockao tu prednost.

Ključni game trećeg seta je bio šesti kada je Rublev iskoristio break loptu poveo sa 4:2 te bez problema priveo meč kraju.

Dalje je prošao i Gael Monfils koji je u meču sa pet setova pobijedio Denisa Shapovalova. Francuz je slavio sa 6:7; 7:6; 6:4; 6:7; 6:3.

Od turnira se oprostio domaći teniser Tennys Sandreg kojeg je sa 3:0 u setovima izbacio Diego Schwartzman.

Prethodno su plasman u osminu finala izborili i prvi favoriti za konačnu pobjedu Rafel Nadal i Novak Đoković.