Prijateljski duel u Singapuru

Uzbudljiv meč Juventusa i Tottenhama, Kane zabio s centra u nadoknadi

Na prepunom Nacionalnom stadionu u Singapuru Juventus i Tottenham su odigrali veoma uzbudljiv meč u okviru Internacionalnog kupa šampiona. Bilo je 2:3.

U prvom poluvremenu viceprvak je bio puno bolji rival na terenu, Son je nekoliko puta opasno zaprijetio Buffonu, a strijelac vodećeg gola za Spurse bio je Lamela u 30. minuti.

Na poluvremenu Maurizio Sarri i Maurizo Pochetino su napravili veliki broj izmjena, a u prvih 15-ak minuta nastavka Stara dama je stigla do preokreta.

U 56. minuti lijepim udarcem sa vrha kaznenog prostora stvari je na početak vratio Higuain, da bi četiri minute kasnije Ronaldo pogodio za preokret.

Konačan rezultat je postavljen u 56. minuti postavio je Lucas Moura koji je u padu loptu zakucao u mrežu.

Do kraja meča postignut je još jedan gol i to na nevjerovatan način. Duboko u sudijskoj nadoknadi udarcem s centra Kane je iznenadio Szczęsnog i zabio za 3:2 te pobjedu svog tima.

Miralem Pjanić je bio starter, a zamijenjen je u 76. minuti.