La Liga

Valencia razočarala uvjerljivim porazom od Espanyola

Nogometaši Espanyola pobijedili su u Barceloni u okviru drugog kola La Lige ekipu Valencije rezultatom 2:0.

Gosti su tako razočarali svoje navijače budući da u sastavu imaju zaista nekoliko vrhunskih igrača. Imena poput Rodriga, Batshuayija, Gaye, Kondogbije ili Solera svrstavaju Valenciju među najkvalitetnije ekipe španske lige.

Međutim, Espanyol je od početka meča dominirao, a prvu veliku priliku propustio je Iglesias u 33. minuti kada je zatresao prečku.

Iglesias je iz odbijene lopte ponovo pokušao, ali je Neto sjajnim refleksom spasio gol Valencije.

Espanyol je i u nastavku prvi zaprijetio kada je Baptistao dobro šutirao, a do zasluženog vodstva stigli su u 63. minuti. Granero je odlično pogodio iz slobodnog udarca i golman nije imao šanse kod ovog šuta.

Pet minuta kasnije utakmica je bila riješena. Iglesias je pokupio odbijenu loptu i zakucao je u mrežu za konačnih 2:0.

Espanyol je tako nakon remija u prvom kolu stigao i do prve pobjede, dok Valencija ima svega jedan osvojen bod nakon što su u prvom kolu na svom terenu remizirali s Atleticom.