U finalu savladali Grčku

Vaterpolisti Srbije osvojili naslov olimpijskih prvaka

Vaterpolo reprezentacije Srbije osvojila je naslov olimpijskog prvaka.

U finalu Igara u Tokiju ujedno i posljednjeg sportskog događaja na ovogodišnjim Olimpijskim igrama, vaterpolisti Srbije savladali su Grčku rezultatom 10:13.

Prvi period je ponudio odličnu igru Srbije pogotovo u fazi napada, a Srbija je prvi period dobila rezultatom 3:6.

U drugoj četvrtini bude se Grci dolaze na 7:7, ali tri sekunde prije kraja Prlainović sjajnim golom pogađa za 7:8 i Srbija na odmor odlazi sa golom prednosti.

Treća četvrtina donosi veliku borbu, igralo se gol za gol, a rezultat na semaforu nakon treće četvrtine glasio je 9:10.

Početkom posljednjeg perioda Srbija je zaigrala bolje, a četiri minute prije kraja meča odlaze na +2, rezultat je bio 10:13 u korist izabranika Dejana Savića.

Do kraja susreta, vaterpolisti Srbije su sačuvali prednost za konačnih 10:13, veliko slavlje i osvajanje olimpijskog zlata.

U utakmici za bronzanu medalju Mađarska je sa 9:5 savladala Španiju.