Kvalifikacije za SP

Velika Britanija namučila Izrael

Košarkaši Izraela pobijedili su Veliki Britaniju 82:75 u susretu 3. kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Izraelci su kao veliki favoriti ušli u ovaj duel, ali su na kraju uz dosta muke došli do trijumfa.

Britanci su krenuli dobro u meč. Poveli su sa 0:7, ali je u ostatku prve dionice uglavnom viđena izjednačena igra. Nakon deset minuta igre bilo je plus dva u korist Velike Britanije (18:20).

Gosti su kontrolisali susret i tokom druge dionice. Na poluvrijeme su otišli sa plus jedan (43:44), da bi u jednom trenutku u trećem periodu došli do plus 10, 49:59.

Međutim, tada je uslijedio potpuni pad. Serijom od 15:2 Izrael dolazi do preokreta i u posljednju četvrtinu domaći ulaze sa tri poena prednosti, 64:61.

Neizvjesno je bilo i u posljednjoj dionici. Međutim, Izrael je uspio u ključnim trenucima da odigra izvrsno i na kraju su slomili otpor rivala.

Izraelcima je ovo druga pobjeda u kvalifikacijama, dok su Britanci doživjeli treći poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Pnini sa 18 poena, Howell je dodao 16, a Limonad 15 koševa. Kod gostiju je Olaseni ubacio 19 koševa.