Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Bezazlena povreda prsta prerasla u borbu za život: Mlada Banjalučanka POBIJEDILA OPAKU SEPSU, ljekari joj spasili ruku i život

    Bezazlena povreda prsta prerasla u borbu za život: Mlada Banjalučanka POBIJEDILA OPAKU SEPSU, ljekari joj spasili ruku i život

    May 31, 2024
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Elena Milašinović iz Banjaluke je povrijedila prst na poslu, a ova naizgled bezazlena povreda je prerasla u borbu za život. Opaka sepsa je zamalo Eleni oduzela život.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Prije godinu dana su saznali za dijagnozu: Anastasija živi sa ovom bolešću

    Ukoliko su vaše ruke ujedno vaš alat, sredstvo kojim radite, te ono od čega živite i što vam donosi hljeb na sto, ne postoji veća bojazan od one da ćete ostati bez ruke. Upravo to se desilo mladoj fizioterapeutkinji iz Banjaluke Eleni Milašinović kada se početkom februara ove godine na poslu slučajno povrijedila. Naime, naizgled bezazleni pad koji se desio u studiju za masažu i fizikalnu terapiju gdje radi te otvorena rana na prstu koja nije bila velika na kraju su rezultirali time da je zamalo ostala bez prsta, ruke, a najposlije i života.

    – S ciljem da zaštitim glavu te da se ne bih još gore povrijedila, prilikom pada dočekala sam se na ruku. Vidjela sam ranu na prstu odmah čim sam ustala. Iako nije bila velika, nisam htjela ništa prepustiti slučaju te sam odmah otišla kod doktora, prevencije radi – ispričala je za Nezavisne ova mlada Banjalučanka.

    Po dolasku na pregled i odrađenog rendgena potvrđeno je da lomova nema, a ruka je stavljena u gips.

    Nadajući se da se tu priča završava, Elena je potom otišla kući.

    Međutim, nakon nekoliko sati Elenino zdravstveno stanje se pogoršalo.

    – Ruka je bila otečena sve do ramena, bolovi su bili jaki, a dobila sam i visoku temperaturu. Kao medicinski radnik znala sam da je situacija ozbiljna i da nešto nije u redu. Nakon ponovnog odlaska u bolnicu ustanovljen mi je visok CRP, a onda, nažalost, i sepsa. Tada je počela borba za moj život – kaže Milašinovićeva te dodaje da je od tog trenutka svoje vrijeme počela da broji kao život koji je imala prije i život poslije ove povrede.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    NAŠA MLADA PJEVAČICA U ZAGRLJAJU HARISA DŽINOVIĆA Pjevač ne skida osmijeh sa lica, a ona obukla providnu bluzu i GRUDI SAMO ŠTO JOJ NE ISPADNU

    – Rađeno je više operacija u Banjaluci i doktori su mi uspjeli spasiti život, na čemu sam im zahvalna, ali prognoze za prst nisu bile dobre. Predzadnji dan su mi predložili amputaciju prsta i zakazali je. Ja sam neko ko se ovim poslom bavi od svoje šesnaeste godine, pa ideja da ću ostati bez dijela ruke za mene je bila nepodnošljiva. Sama pomisao na to bila je neprihvatljiva.

    Elena, samohrana majka dvoje djece, diplomirani fizioterapeut s iskustvom dugim 16 godina, edukator za masaže i ostale fizioterapeutske tehnike te sudija na takmičenjima na svjetskom nivou, odlučila je potom da pomoć za svoju ruku i svoju budućnost potraži u Beogradu.

    Presudnu operaciju spasavanja prsta izveo je doktor mikrohirurg Tomislav Palibrk.

    – Operacija je uspješno završena i primam određene terapije. Oporavak još nije završen, ali se nadam da ću se uskoro moći vratiti svom ‘starom’ životu i poslu koji volim. Neizmjerno sam zahvalna doktoru što mi je spasio i život i karijeru. Moji prsti su najdragocjeniji alat za moj posao i u ovom trenutku mogu samo da osjećam veliku sreću i olakšanje s osmijehom kaže Milašinovićeva.

    Ono što je još važno naglasiti jeste da je Elena, osim masaža, vrhunske rezultate ostvarivala i u plivanju, te da je sudija na plivačkim takmičenjima, što uspjeh sa spasavanjem ruke čini još većim.

    Kaže da je upravo to sport kojem je posvetila svoje djetinjstvo i mladost. Zahvaljujući uspješno obavljenoj operaciji, plivanje i fizioterapija su nešto čime će se ona moći baviti i u budućnosti.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Podmukla bolest se vratila: Živim kako moram, šta bude biće…

    Autor: Srpskainfo

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Tomo Spahović se “slomio” nakon sahrane brata Benjamina: “Nikad nisam vidio toliko ljudi, eto kakav je čovjek”

    June 2, 2025

    Tragedija u BiH: Preminuo dječak na kojeg je pao gol u Ajdinovićima

    June 2, 2025

    Čekala da se Dragana Mirković razvede: Seka otkrila šta joj je uradio Toni Bijelić

    June 2, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    TRAGEDIJA ZAVILA GRAD U CRNO Otac (58) ubio sina sa autizmom, psa pa sebe, pored njih pronađena i kćerka (20), PRIJE GODINU DANA U ISTOJ KUĆI UBILA SE I MAJKA

    June 2, 2025

    Otkriveno je i telo nestale ćerke, Alise Šipi, u zapuštenoj porodičnoj kući. Porodica se suočavala…

    Čestitamo! David Dragojević je postao tata! Sinu je dao ime kakvo nema niko u Srbiji…

    June 1, 2025

    Tomo Spahović se “slomio” nakon sahrane brata Benjamina: “Nikad nisam vidio toliko ljudi, eto kakav je čovjek”

    June 1, 2025

    MUŠKARAC POGINUO TOKOM PARAGLAJDINGA Užas na popularnom ljetovalištu: Srušio se i pao u vodu, nije mu bilo spasa

    June 1, 2025

    Donosimo vam video: Klanjana dženaza Benjaminu Spahoviću Benji na Hambinoj Carini

    June 1, 2025
    Najnovije

    Tomo Spahović se “slomio” nakon sahrane brata Benjamina: “Nikad nisam vidio toliko ljudi, eto kakav je čovjek”

    June 2, 2025

    Tragedija u BiH: Preminuo dječak na kojeg je pao gol u Ajdinovićima

    June 2, 2025

    Čekala da se Dragana Mirković razvede: Seka otkrila šta joj je uradio Toni Bijelić

    June 2, 2025

    Tuga u Sarajevu: Preminula medicinska radnica Selmedina Zec

    June 2, 2025

    TRAGEDIJA ZAVILA GRAD U CRNO Otac (58) ubio sina sa autizmom, psa pa sebe, pored njih pronađena i kćerka (20), PRIJE GODINU DANA U ISTOJ KUĆI UBILA SE I MAJKA

    June 2, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    (UZNEMIRUJUĆE) Snimljen trenutak smrti tinejdžerke (19) u Budvi: Odvezala se, a zatim pala sa 50 metara

    May 28, 2025

    Policija istražuje slučaj kako bi utvrdila uzrok nesreće. Na društvenim mrežama pojavio se snimak incidenta,…

    Otac Izo se jedva odvojio od tabuta sina, braća neutješna

    May 31, 2025

    Detalji parasailing nesreće u Budvi: Sajla nije pukla, djevojka sama iskočila iz korpe

    May 28, 2025

    Tuga u Sarajevu: Klanjana dženaza Benjaminu Spahoviću

    May 31, 2025

    Horor u Budvi: Pojavio se snimak pada Novosađanke tokom parasejlinga

    May 29, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    Naida Mehanović nagrađena na dodjeli nagrada Beauty & Health: Most između digitalnog i društvenog

    May 23, 2025

    REVOLUCIJA U AUTO INDUSTRIJI STIŽE IZ BOSNE I HERCEGOVINE!

    May 23, 2025

    Sofija Vučetić ponijela titulu najuspješnije preduzetnice Crne Gore na “Beauty & Health ’25”

    May 21, 2025

    PREGO LUX: Porodični odmor iz snova već od 29,99€ po osobi!

    May 19, 2025

    Proglašeni dobitnici glavnih nagrada HELL promocije – Mercedes AMG A35 i Kawasaki Eliminator 500 otišli u Sarajevo i Trebinje

    May 15, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.