Prvak Beogradskog dramskog pozorišta i član popularnih „Kuguarsa“, glumac Dejan Matić preminuo je u 61. godini života, potvrđeno je iz Beogradskog dramskog pozorišta.
Dejan je preminuo posle duge i teške bolesti, a 2015. godine imao je moždani udar, te je završio u bolnici.
NAJČITANIJA VIJEST:
On je tada više nedelja bio u bolnici u Sokobanjskoj, gde se oporavljao, a njegove kolege tada su otkrile da je situacija bila ozbiljna, ali da su doktori imali dobro prognoze, te se na kraju skroz oporavio.
Podsetimo, glumac je rođen u Beogradu 24. februara 1963. godine. Diplomirao je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu 1990. godine u klasi Milenka Maričića. Glumačku karijeru počeo je u pozorištu Atelje 212.
Igrao je i u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, pozorištu Puž, kao i u malom pozorištu „Duško Radović“ gde je bio stalni član ansambla od 1993. do 1997. godin
Biografija Dejana Matića
Bio je stalni član Beogradskog dramskog pozorišta postaje 1997. godine.
Iste godine počinje da se bavi ronjenjem, interesuje ga podvodna fotografija i edukacija. Postaje instruktor ronjenja 2006. godine u najznačajnijim svetskim asocijacijama o čemu je redovno pričao sa bliskim ljudima.
Igrao je i u Jugoslovenskom dramskom pozorištu, pozorištu Puž, kao i u malom pozorištu „Duško Radović“ gde je bio stalni član ansambla od 1993. do 1997. godine. Sa Draganom Jovanovićem i Radetom Markovićem 1991. godine osniva pozorišnu trupu T. Kuguar, a 1996. godine i rok sastav Vis The Kuguars s kojim nastupa u Zvezdara teatru, kao i po zemlji i inostranstvu.
NAJČITANIJA VIJEST:
Vjerila se Milica Todorović: Izabranik platio 150.000 eura za prsten
Stalni član Beogradskog dramskog pozorišta postaje 1997. godine.
Od 1997. godine počinje da se bavi ronjenjem, interesuje ga podvodna fotografija i edukacija. Postaje instruktor ronjenja 2006. godine u najznačajnijim svetskim asocijacijama.
Glumio je u serijama “Moj rođak sa sela”, “Otvorena vrata”, “Pozorište u kući”…
U seriji “Moj rođak sa sela” je igrao Stojana Katanića.
Blic.rs