Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Dječak preminuo nakon što je pojeo keks

    Dječak preminuo nakon što je pojeo keks

    July 8, 2025
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Benedikt Blajt (5), iz engleskog Stamforda, preminuo je nakon što je, kako se sumnja, dobio izuzetno jaku alergijsku reakciju.

    Malom Benediktu je pozlilo u školi, povraćao je, a 1. decembra 2021. godine je izgubio najvažniju bitku, saopštila je policija.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Marija Šerifović saopštila da napušta Zvezde Granda, evo zašto: “Došao je trenutak da zatvorim ovo poglavlje”

    Uzrok smrti je anafilaksija koju je dobio usljed trovanja hranom, navela je Еlizabet Grej, lokalni mrtvozornik za Kembridžšir i Piterboro. Dječak je bio alergičan na mlijeko, jaja, određene orašaste plodove, a i imao je i astmu.

    Benedikt nije išao u školu 30. novembra jer se osjećao loše i povraćao je prethodne noći, ali je 1. decembra otišao u školu kao i obično, nakon što je pojeo čokoladicu bez mleijčnih sastojaka iz svog adventskog kalendara (kartonska tabla sa 24 slatkiša i grickalica), rečeno je pred porotom, piše britanski “Telegraf”.

    (FOTO) ISPLIVALA SLIKA TRUDNE ALEKSANDRE PRIJOVIĆ: Pjevačica u poodmakloj trudnoći sa suprugom, evo kako izgleda

    Pojeo je keks i počeo da povraća
    Mrtvozornica Grej je rekla da je Benedikt tog dana pojeo keks koji je poneo od kuće. Nastavnica mu je ponudila ovseno mleko, ali ga je on odbio.

    Nakon toga je povratio, pa su roditelji pozvani da ga preuzmu. Međutim, povratio je i drugi put i iznijet je napolje na svijež vazduh, gdje je kolabirao.

    Automatski injektor adrenalina primenila je nastavnica sa završenom obukom prve pomoći, ali Benedikt nije reagovao, nakon čega je započeta reanimacija. Hitne službe su pozvane, ali je dječak preminuo istog dana u Gradskoj bolnici Piterboro.

    Helen Blajt, majka malog Benedikta, koja je saslušana tokom istrage, rekla je poroti da je povraćanje uvek bio prvi znak njegovih alergijskih reakcija, ali da se „tok dalje razlikovao“. Rekla je da je škola imala plan upravljanja rizicima sa svim informacijama koje su ona i njen suprug kao roditelji imali o Benediktovim alergijama.

    „Vjerujem da je doživio alergijsku reakciju i da je to uzrok njegove smrti“, rekla je njegova majka.

    Blajtova je rekla da je Benedikt „tog jutra ustao zdrav, nije imao visoku temperaturu niti je kašljao“. Opisala je da je bila „prestrašena“ kad je saznala da mu je pozlilo.

    Prvobitni obdukcioni nalaz pokazao da je astma uzrok smrti
    Doktorka Еmilija Vavržkovič, konsultantkinja pedijatrije, kazala je da je prvobitni izvještaj obdukcije naveo astmu kao uzrok smrti, ali da je ona bila „veoma uvjerena“ da je uzrok anafilaksija (alergijska reakcija). Ljekarka je objasnila da je jedan od razloga zašto to misli to što „nije bilo nikakvih znakova da je disajni put bio blokiran“.

    Poroti je prikazan snimak kako Benedikt otvara svoj adventski kalendar pre škole, zajedno sa svojom mlađom sestrom, tog dana kada je preminuo. Blajtova je rekla da je čokolada iz kalendara bila bez mlijeka.

    Prema njenim riječima, Benedikt je živio sa alergijama i hroničnom astmom što je ponekad značilo da ne može da ode na neki rođendan, da ne smije da jede hranu koju jedu druga djeca, kao ni sladolede, ali „nije dozvoljavao da ga to definiše“.

    – Dan kada je Benedikt umro, naš svijet se srušio, ali ono što je još nepodnošljivije jeste činjenica da nismo jedini kojima se to desilo. Benedikt nije bio samo dijete s alergijama – bio je cijeli univerzum – radoznao, duhovit, ljubazan i pun ljubavi – i svijet je trebalo da bude bezbjednije mesto za njega – istakla je Helen.

    Istraga povodom ovog slučaja se nastavlja

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Pretučenom mladiću stanje se naglo pogoršalo: “Majka je u šoku, kao i obitelj”. Prvi put se oglasio vlasnik kluba

    July 29, 2025

    NEUSTRAŠIVI HEROJ / Smrtonosna kobra omotala se dječaku (2) za ruku, a onda se dogodilo nezamislivo: Umrla je na mjestu!

    July 29, 2025

    Tomo Spahović slomio srca objavom o tragično preminulom bratu: “Ništa nije isto otkako te nema…”

    July 29, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    Beba preminula na putu do bolnice: Majka u teškom stanju nakon porođaja u automobilu

    July 29, 2025

    Porodilja je u teškom stanju primljena u bolnicu. U Peći u Srbiji se dogodila tragedija…

    Bila onkološki pacijent, skinuli je s bolovanja u maju, sada je preminula: Smrt Ajle Delibašić (36) otvorila brojne probleme

    July 29, 2025

    “Ovo je kraj svijeta” Žena snimljena u Crnoj Gori kako USRED MORA RADI OVO i internet je doslovno eksplodirao

    July 28, 2025

    Dvogodišnjak ugrizao kobru i usmrtio je! Zmija uginula na licu mjesta

    July 28, 2025

    Mreže gore zbog Srbina heroja, koji je obuzdao teroristu u avionu: Sočno mu opsovao majku, komentari pljušte

    July 28, 2025
    Najnovije

    Pretučenom mladiću stanje se naglo pogoršalo: “Majka je u šoku, kao i obitelj”. Prvi put se oglasio vlasnik kluba

    July 29, 2025

    NEUSTRAŠIVI HEROJ / Smrtonosna kobra omotala se dječaku (2) za ruku, a onda se dogodilo nezamislivo: Umrla je na mjestu!

    July 29, 2025

    Tomo Spahović slomio srca objavom o tragično preminulom bratu: “Ništa nije isto otkako te nema…”

    July 29, 2025

    Beba preminula na putu do bolnice: Majka u teškom stanju nakon porođaja u automobilu

    July 29, 2025

    Bila onkološki pacijent, skinuli je s bolovanja u maju, sada je preminula: Smrt Ajle Delibašić (36) otvorila brojne probleme

    July 29, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Šok nakon Anđelinog izlaska iz Elite, Zvezdan Slavnić pustio njene intimne snimke?! “Granice su pomjerene!”

    July 22, 2025

    Drugoplasirana takmičarka “Elite 8”, Anđela Đuričić, gostovala je u emisiji “Narod pita”, gde je trpela…

    Haos nakon nevremena: Betonske klupe iščupane, park devastiran

    July 26, 2025

    Horor snimak: Novinar ušao u rijeku da izvještava o nestanku djevojčice, pa napipao njeno tijelo?

    July 27, 2025

    “Ovo je kraj svijeta” Žena snimljena u Crnoj Gori kako USRED MORA RADI OVO i internet je doslovno eksplodirao

    July 28, 2025

    Snimili djevojku na Crnogorskom primorju dok u plićaku radi nesvakidašnju stvar: “Pa, stvarno, pored ovakve prirode i čistog mora…” (VIDEO)

    July 26, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    Ne propustite ovu TOP ponudu! Prego Lux u Ulcinju nudi sve što vam treba za idealan odmor!

    July 20, 2025

    Ovako izgleda ostvarenje sna: Ekskluzivno za HELL pobjednike, veče u društvu Michelea Morronea

    July 16, 2025

    Skriveni raj kod Mostara: Vila Bellevue za potpuni mir, tišinu i uživanje u prirodi

    July 8, 2025

    ILEA – unikatne torbe vrhunskog dizajna sada uz 50 % popusta na sportski asortiman

    June 28, 2025

    “Luksuz bez luksuzne cijene – Hotel D’IMAN nudi više nego što plaćate!”

    June 24, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.