Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » “Malog Leona (2) je pitbul bukvalno progutao ugrizima, nikad nismo vidjeli to”: Doktori o hororu

    “Malog Leona (2) je pitbul bukvalno progutao ugrizima, nikad nismo vidjeli to”: Doktori o hororu

    December 9, 2025
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Nastavlja se istraga smrti 2-godišnjeg Leona na Zakintosu, dok nova svedočenja i dokazi bacaju svetlo na istoriju napada pitbula, kog je porodica pokupila sa ulice.

    Pas se po nalogu tužioca nalazi u skloništu, dok će petočlani odbor u narednim danima odlučiti da li će biti ubijen ili će ostati pod zaštitom. Lokalna zajednica i vlasti su i dalje šokirane ovim slučajem.

    Vlasti istražuju tačne događaje koji su doveli do napada, a posebno kako je dete završilo u području gde je pas bio vezan.

    NAJČITANIJA VIJEST

    Strašno upozorenje Orbana: Brisel se sprema za rat sa Rusijom, ovo je ciljani DATUM!

    Roditelji deteta, koji su prvobitno uhapšeni zbog zanemarivanja nadzora nad maloletnim licem, pušteni su po nalogu tužioca. Vlasti ispituju svedočenja komšija i ljudi koji su znali da je porodica sistematski brinula o napuštenim životinjama.

    Svedočenje oca malog Leona je šokantno, jer opisuje dramatične trenutke neposredno pre smrtonosne povrede deteta.

    “Moje dete je vrisnulo, a ja sam potrčao. Nisam ništa drugo čuo, niti se ičega drugog sećam posle toga. Zagrlio sam ga, on me je pogledao, osmehnuo mi se i samo zatvorio oči”, rekao je otac.

    Prema njegovim rečima, par je bio vezan u dvorištu, nakon što su ga pre nekoliko dana pronašli u lošem stanju ispred kuće.

    Leonovi roditelji su često na društvenim mrežama objavljivali fotografije životinja o kojima su brinuli. Mali Leon, koji je pre samo nekoliko dana proslavio drugi rođendan, pojavljuje se na mnogima od njih.

    Posebno su šokantna svedočenja medicinskog osoblja koje je videlo dete nakon brutalnog napada psa.

    “Kolege, kada su videle dete koje je pas bukvalno progutao smrtonosnim ugrizima po vratu, glavi i lobanji… rekle su mi da nikada u životu nisu videle takav prizor“, rekao je predsednik POEDIN-a, Mihalis Janakos, opisujući težinu povreda.

    Dodao je da je EKAB uložio veliki napor da oživi dete tokom transfera iz sela u bolnicu, ali bezuspešno.

    “Dete je odvedeno u bolnicu praktično mrtvo”, napomenuo je. Majka dvogodišnjaka je i dalje u bolnici u stanju šoka.

    NAJČITANIJA VIJEST

    Oglasio se Mirnes Junuzović nakon hapšenja bivše supruge Selmire Softić

    Lekari u bolnici na Zakintosu naglašavaju da su povrede bile izuzetno ozbiljne i da ga, uprkos naporima, nije bilo moguće održati u životu.

    Pitbul koji je napao dete navodno je bio lutalica i pojavio se ispred porodične kuće nekoliko dana ranije. Roditelji su se brinuli o njemu, kao što su to činili sa mnogim drugim životinjama, i privremeno su ga smestili dok ne pronađu nekoga da ga usvoji.

    Vlasti ispituju istoriju životinje, situaciju u kojoj se nalazila i faktore koji su mogli doprineti njenoj agresivnoj reakciji.

    (Telegraf.rs)

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Pronađena Anđelija (12) koja je nestala

    July 24, 2026

    Dijete od godinu i po dana umrlo u vrtiću: Još četvero završilo u bolnici sa sličnim simptomima

    July 23, 2026

    NESTALA ANĐELA (12)! Otišla da kupi sladoled i nije se vratila kući: Ako je vidite ODMAH zovite policiju

    July 23, 2026
    NAJČITANIJE DANAS

    NESTALA ANĐELA (12)! Otišla da kupi sladoled i nije se vratila kući: Ako je vidite ODMAH zovite policiju

    July 23, 2026

    Anđelija je nestala nakon što je oko podneva otišla do prodavnice po sladoled. Posljednji put…

    Dijete od godinu i po dana umrlo u vrtiću: Još četvero završilo u bolnici sa sličnim simptomima

    July 23, 2026

    Otkriveno koliki je honorar Stanije Dobrojević pored 100.000 € od pobjede: Sve iznijeto u javnost, nastao haos

    July 23, 2026

    Pronađena Anđelija (12) koja je nestala

    July 24, 2026

    Razvodi se Sloba Vasić?! Pjevaču brak u krizi poslije izlaska iz bolnice “Laza Lazarević”: “Riješili su da se rastanu”

    July 23, 2026
    Najnovije

    Pronađena Anđelija (12) koja je nestala

    July 24, 2026

    Dijete od godinu i po dana umrlo u vrtiću: Još četvero završilo u bolnici sa sličnim simptomima

    July 23, 2026

    NESTALA ANĐELA (12)! Otišla da kupi sladoled i nije se vratila kući: Ako je vidite ODMAH zovite policiju

    July 23, 2026

    Aleksandar skočio u jezero da spasi dijete (7), nikada nije isplivao: Dubina je 50 metara, traže ga 4 dana

    July 23, 2026

    Nakon tragedije u Sarajevu, novi šokantan slučaj: Dječaci na romobilu jurili autocestom

    July 23, 2026
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Pjevač se pomirio sa bivšom ženom! Nakon što je prevario i ljubavnici napravio dijete ponovo zajedno

    July 18, 2026

    Ponovo zajedno! Goga Gačić (Babić) i Marko Gačić ponovo zajedno, ali na bini! Iako su…

    Otkriven identitet žrtve: Poznato koga je usmrtio državljanin BiH za kojim traga policija

    July 20, 2026

    Više osoba se tuklo na putu Sarajevo – Sokolac, saobraćaj obustavljen: U koloni i vozilo na kojem je zastava BiH

    July 21, 2026

    Maloljetni sin završio u Domu zdravlja nakon što je vidio tijelo majke Zijade: Kasnije ga preuzeo Centar za socijalni rad

    July 20, 2026

    KLIMA-UREĐAJ USMRTIO ADVOKATA I NJEGOVU DJEVOJKU! Anastasija se sa dečkom ugušila u kolima, majka vrištala zbog užasne scene: “Izgubila sam svoju djevojčicu!

    July 18, 2026
    PREDSTAVLJAMO

    Kpi.ba je počeo s radom: Nova adresa za brzu i jednostavnu kupoprodaju vozila, dijelova i opreme

    July 8, 2026

    Luksuz kakav zaslužujete – otkrijte zašto je Villa Verona među najpoželjnijim vilama u Hercegovini, uz poseban popust na višednevni boravak

    July 7, 2026

    Jedini u BiH koji ženama s alopecijom vraćaju nadu – Swisskosa donosi rješenja koja vraćaju samopouzdanje i mijenja život

    July 2, 2026

    Zašto stare digitalne platforme mogu kočiti i najbolje poslovne ideje?

    July 1, 2026

    Više od 10.000 tretmana i 400 edukacija: Amra Kajanija nagrađena za uspjeh u beauty industriji

    June 26, 2026
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.