Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Od onakve žene ostalo je samo 45 kilograma: Nadu bolest potpuno slomila, ali kaže da se još ne da

    Od onakve žene ostalo je samo 45 kilograma: Nadu bolest potpuno slomila, ali kaže da se još ne da

    May 8, 2025
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Nada Obrić bolest je pobedila

    Pevačica Nada Obrić iza sebe je ostavila veoma težak i bolan period u kome se suočila sa opakom bolešću. Nada Obrić bolest je pobedila, iako je imala tri raka na različitim mestima koji, kako kaže, nisu imali veze jedan s drugim.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Bila je protiv toga da joj se sin ženi, a sad postaje baka: Zbog ovoga je Dragana bila protiv Markovog braka

    – Znam ja od čega sam se razbolela. Stres je okidač, svakako. Imala sam mnogo stresova o kojima ne bih pričala i negde je moralo da eksplodira – rekla je pevačica jednom prilikom.

    – Stvari koje su se meni izdešavale, da sam preživela tri karcinoma na tri mesta, a jedan s drugim veze nema. To je tog momenta svest da li ideš ili ostaješ, borba je strašna pred tobom.

    Noći provodite u razgovoru sa sobom. Svakom čoveku poručujem da je najstrašnije da padne. Naprotiv, ja kad sam saznala za dijagnozu, u ponedeljak saznajem, u četvrtak sam imala operaciju.

    Kad dođe noć i legneš sama sa sobom, onda je frka u glavi. Tu su deca i kad vidiš koliko se deca bore da ne prihvate tu činjenicu, u nekim momentima se ne zna da li oni teše mene ili ja njih. Tu želju i rešenost da mi pomognu po svaku cenu u tim strašnim noćima, kad mislite da ne možete više, ne mogu da opišem…

    Nada Obrić bolest nije krila, dala je savet svim ženama
    Posebno posle hemioterapija, ja sam spala na 45 kilograma. Nisam mogla da šetam, da hodam… Ja sam išla sama, da ćerka ne vidi. Ista neverica, isti strah, ista ljutnja. Ista molba Bogu, sve je isto, rekla je Nada Obrić kroz suze u emisiji „Premijera Vikend Specijal“.

    – U takvoj situaciji je najbitnije da ste u sigurnim rukama lekara. Deca su mene tako razmazila, shvatila sam kako sam odgojila sjajne ljude. Mirna ću da odem kad dođe vreme za to. Ja se još ne dam… Čovek mora da nađe razlog da se bori. Neverovatno je kako čovek shvati koliko je život lep.

    Pronađite motiv zbog kojeg ćete se dići. Molim gledaoce da idu kod lekara čim primete da im nije dobro. Divno je ako vam kažu da vam nije ništa. Inat me je vodio kroz čitav život, ali onaj pozitivan. Život me nije mazio, ali sam uvek imala neki pozitivni inat – zaključila je.

    Nakon ginekološkog karcinoma, usledio je melanom, a onda i karcinom bešike.

    – Ja sam naučila da slušam organizam, da pratim znake i to je bilo i ovaj poslednji put. Videla sam da nešto nije u redu, pritom ne znam šta nije u redu, ali videla sam da nešto oko bešike, nije u redu.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Aco Pejović stigao u Sarajevo, pa poručio: “Želja mi je bila pjevati na Koševu”

    Otišla sam na pregled, insistirala na skeneru, i onda je utvrđeno da imam ranu na bešici i to je operisano jednom, posle toga još jednom, posle toga još jednom i četvrti put je operacija trajala sedam i po sati. Sada sam skoro bila na kontroli – hvala Bogu pobeda, ispričala je pevačica u emisiji svojevremeno na RTS.

    – Ljudi su prenosili da mi se karcinom vraćao više puta, ali to nije tačno. Ja sam imala rak na tri različita mesta – bešika, materica i mladež. Veze jedan s drugim nisu imali. Doktor mi je jednom rekao da u praksi nije video da neko ima tri karcinoma na tri različita mesta. Nisu bili naivni, srećom, na vreme sam odlazila na kontrole. Samo je bešika bila četiri puta zahvaćena, zato i apelujem na sve žene da se redovno pregledaju. U pet do 12 sam sredila mladež. Snagu sam crpela i u sebi i van sebe – ispričala je ona jednom prilikom.

    AUTOR: SVET

    IZVOR: PINK

    FOTO: DRAGAN GAJIĆ, RAJKO RISTIĆ, ATA IMAGES

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Muhamed razgovarao s vojnikom RS-a koji mu je oca poslao u smrt

    June 30, 2025

    OVO SU MLADIĆI KOJI SU ŽIVI IZGORJELI NA PUTU! Jurcali 185 km/h u tek kupljenom autu: Udarili u cijevi od toplane, svjedoci otkrili JEZIVE DETALJE

    June 30, 2025

    VIDEO / OVO SU MLADIĆI KOJI SU ŽIVI IZGORJELI NA PUTU! Jurcali 185 km/h u tek kupljenom autu: Udarili u cijevi od toplane, svjedoci otkrili JEZIVE DETALJE

    June 30, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    Otkriveno od čega je preminuo dr. Solaković, ljekar koji je živio zdravo

    June 29, 2025

    Bosna i Hercegovina ostala bez najuglednijeg ljekara: Preminuo prof. dr. Emir Solaković Bosna i Hercegovina…

    Gosti maltretirali konobaricu a onda je došao gazda: Pogledajte kako su mangupi prošli

    June 29, 2025

    Noćna mora dvogodišnjaka, bori se za život nakon 150 uboda: “Koža mu je požutjela, organi su zatajili…”

    June 30, 2025

    VIDEO / Gosti maltretirali konobaricu a onda je došao gazda: Pogledajte kako su mangupi prošli

    June 29, 2025

    Dr. Solaković je tvrdio da zna zašto je nastala epidemija karcinoma: “Bolje da su bacili atomsku bombu nego taj virus”

    June 29, 2025
    Najnovije

    Muhamed razgovarao s vojnikom RS-a koji mu je oca poslao u smrt

    June 30, 2025

    OVO SU MLADIĆI KOJI SU ŽIVI IZGORJELI NA PUTU! Jurcali 185 km/h u tek kupljenom autu: Udarili u cijevi od toplane, svjedoci otkrili JEZIVE DETALJE

    June 30, 2025

    VIDEO / OVO SU MLADIĆI KOJI SU ŽIVI IZGORJELI NA PUTU! Jurcali 185 km/h u tek kupljenom autu: Udarili u cijevi od toplane, svjedoci otkrili JEZIVE DETALJE

    June 30, 2025

    ŽIKA JAKŠIĆ PLAKAO ZBOG FINALA Voditeljka “Nikad nije kasno” mu se obratila dirljivom porukom!

    June 30, 2025

    Iza doktora Emira Solakovića ostali sinovi i unučad, dženaza u srijedu na groblju Lav

    June 30, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Otkriveno od čega je preminuo dr. Solaković, ljekar koji je živio zdravo

    June 29, 2025

    Bosna i Hercegovina ostala bez najuglednijeg ljekara: Preminuo prof. dr. Emir Solaković Bosna i Hercegovina…

    Voditelj izgubio bitku sa opakom bolešću

    June 27, 2025

    Poznat termin dženaze poznatom doktoru: Prof. dr Emir Solaković preselio na Ahiret

    June 29, 2025

    Gosti maltretirali konobaricu a onda je došao gazda: Pogledajte kako su mangupi prošli

    June 29, 2025

    Preminula učenica (17) Gimnazije na ekskurziji: Kćerka uglednih ljekara, oglasila se i škola! Nezapamćena tragedija potresla region!

    June 27, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    ILEA – unikatne torbe vrhunskog dizajna sada uz 50 % popusta na sportski asortiman

    June 28, 2025

    “Luksuz bez luksuzne cijene – Hotel D’IMAN nudi više nego što plaćate!”

    June 24, 2025

    Sabina Radonja dobitnica prestižne nagrade na dodjeli Beauty & Health ’25: Stručnost, inovacija i predanost nagrađeni zasluženo

    June 7, 2025

    Hotel D’IMAN – Luksuz uz miris mora: Specijalna junska ponuda na Crnogorskom primorju

    June 7, 2025

    Naida Mehanović nagrađena na dodjeli nagrada Beauty & Health: Most između digitalnog i društvenog

    May 23, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.