Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Ovo je najpotresnija objava na sajtu OŠ “Vladislav Ribnikar” posvećena ubijenoj djeci i čuvaru: “Naši anđeli”

    Ovo je najpotresnija objava na sajtu OŠ “Vladislav Ribnikar” posvećena ubijenoj djeci i čuvaru: “Naši anđeli”

    April 24, 2024
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    “I kako sada? Kako bez njih? Kako sa nama ranjenima? Kako sa decom koja su doživela strahotu koju ni jedno ljudsko biće ne bi smelo da iskusi!? Ne znamo”

    U znak sećanja na ubijene učenike i čuvara OŠ “Vladislav Ribnikar” u pucjavi koja se odigrala 3. maja 2023. godine, ova škola je na svom zvaničnom sajtu objavila poseban potresan odeljak “In Memoriam” pod nazivom “Naši Anđeli”.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Iz Anastasijinog i Nemanjinog doma ne stižu lijepe vijesti: Ponovo se desilo ono od čega su strepeli

    Objavu prenosimo u celosti:

    “Kada su prvi put došli u Ribnikar, kao prvaci, bili su radoznali i ponosni što kreću u školu. Tada smo im obećali da ćemo ih učiti i naučiti. Obećali smo da ćemo ih iz Ribnikara ispratiti kao tinejdžere, sigurne, slobodne i spremne za ono što ih u nastavku života čeka. Obećali smo da ćemo ih čuvati. I jesmo ih učili. I jesmo ih čuvali. Nismo ih sačuvali. Oprostite nam što nismo uspeli da ispunimo dato obećanje.

    Naša deca, azbučnim redom svojih prezimena, Mara, Bojana, Angelina, Ana, Adriana, Ema, Katarina, Sofija i Andrija. Naš Dragan. Izgubili smo ih. Naše đake! Različitih interesovanja, velikih uspeha za njihove prekratke živote na brojnim poljima – u muzici, sportu, plesu, baletu, školskim rezultatima! Jedinstvenog opisa – divni mladi ljudi, dobri drugari čak i svom dželatu, nedužne žrtve čijim su odlaskom izgubile porodice, naša škola i Srbija! I našeg Čuvara, našeg Dragana! Ne radnika obezbeđenja, već čuvara naših osmeha, tajni, šala, poverenja – divnog čoveka i prijatelja svakog deteta, svih zaposlenih, svih roditelja i svakog ko je ikada kročio u našu školu. Izgubili smo ih u krvavoj bajci kakva se nigde i nikada nije dogodila, u neobjašnjivom piru pomračenog uma koji je trajao kraće od jednog malog školskog odmora.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Lepa Lukić nosi veliki teret na duši: Žena se objesila zbog nje i onoga što joj je uradila?

    A tog jutra Dragan je došao raspoložen, jer je prvomajski praznik proveo radeći u svojoj bašti. Osmehnuo se svakom detetu i nastavniku na ulazu. Naše dve petakinje, Bojana i Ana, došle su u školu doterane zbog slikanja za školski almanah i ponosne jer su po prvi put dežurne učenice na velikom ulazu. Mara, Angelina, Adriana, Ema, Katarina, Sofija i Andrija stigli su na prvi čas željni da se posle kraćeg raspusta vide sa drugarima, kao i Helena, Vladimir, Andrija, Jovan i Veljko. Nastavnica istorije Tanja Stevanović sa pripremljenim predavanjem o Balkanskim ratovima i još malo instrukcija za našeg Popketa sa kojim je trebalo u nedelju izaći na Državno takmičenje iz istorije. Pucnji prekidaju tišinu prvog časa, prvo dežurstvo, čas istorije i pišu novu, tragičnu istoriju naše škole, naše zemlje, našeg sveta. Više ništa nije isto i nikada neće biti.

    I kako sada? Kako bez njih? Kako sa nama ranjenima? Kako sa decom koja su doživela strahotu koju ni jedno ljudsko biće ne bi smelo da iskusi!? Ne znamo. Nisu nas učili. Niko od nas za ovo nije obučen. Jedino što znamo je da moramo. Zbog naše dece. Zbog naših Ribnikaraca i svih drugih. Koliko god bili tužni i ljuti, zbog njih moramo pronaći dobrotu i ljubav u svojim srcima. Jer ljubav i dobrota moraju biti njihov spomenik. Mržnja ih je ubila, a ljubav i samo ljubav može da ih spase, da nas spase! Naši, Mara Anđelković, Bojana Asović, Angelina Aćimović, Ana Božović, Adriana Dukić, Ema Kobiljski, Katarina Martinović, Sofija Negić, Andrija Čikić i Dragan Vlahović trajno su obeležje naše škole zbog onoga što su bili i onoga što bi postali da nisu u svom uzletu prerano zaustavljeni. Neka im je večna slava”.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    OGLASIO SE OGNJEN JANKOVIĆ! Bivši muž preminule Bojane ne dolazi sebi zbog smrti majke svoje djece! SLOMLJEN OD BOLA od nje se oprostio na OVAJ NAČIN! (FOTO)

    (Telegraf.rs)

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Antonija Čerkez izrekla sudbonosno “da”

    July 25, 2025

    Preminula majka Fahrudina Solaka

    July 25, 2025

    Drama: Zbog raskida isjekao vene i pokušao da skoči sa zgrade

    July 25, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    Antonija Čerkez izrekla sudbonosno “da”

    July 25, 2025

    U crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Širokom Brijegu u petak je sudbonosno “da” izrekla…

    Desetogodišnjak usmrtio daidžu nožem kako bi zaštitio majku i braću

    July 25, 2025

    Zmije preplavile dvorišta i ulice: “Ne prilazite im”

    July 18, 2025

    Drama: Zbog raskida isjekao vene i pokušao da skoči sa zgrade

    July 25, 2025

    Hitno traže doktora: Odmor Vesne Đogani se pretvorio u noćnu moru

    July 25, 2025
    Najnovije

    Antonija Čerkez izrekla sudbonosno “da”

    July 25, 2025

    Preminula majka Fahrudina Solaka

    July 25, 2025

    Drama: Zbog raskida isjekao vene i pokušao da skoči sa zgrade

    July 25, 2025

    (VIDEO) Djeca u Gazi postaju kosturi. “Gotovi smo. Put do pomoći je put u smrt”

    July 25, 2025

    Djeca u Gazi postaju kosturi. “Gotovi smo. Put do pomoći je put u smrt”

    July 25, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Šok nakon Anđelinog izlaska iz Elite, Zvezdan Slavnić pustio njene intimne snimke?! “Granice su pomjerene!”

    July 22, 2025

    Drugoplasirana takmičarka “Elite 8”, Anđela Đuričić, gostovala je u emisiji “Narod pita”, gde je trpela…

    Potraga okončana tragično: Mala Melina pronađena mrtva

    July 21, 2025

    Zmije preplavile dvorišta i ulice: “Ne prilazite im”

    July 18, 2025

    Horor: Ubila muža pa tijelo bacila preko puta vile Seke Aleksić

    July 22, 2025

    PREMINUO U 42. GODINI Mahira Hajdarpasić se emotivno oprostila od njega

    July 21, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    Ne propustite ovu TOP ponudu! Prego Lux u Ulcinju nudi sve što vam treba za idealan odmor!

    July 20, 2025

    Ovako izgleda ostvarenje sna: Ekskluzivno za HELL pobjednike, veče u društvu Michelea Morronea

    July 16, 2025

    Skriveni raj kod Mostara: Vila Bellevue za potpuni mir, tišinu i uživanje u prirodi

    July 8, 2025

    ILEA – unikatne torbe vrhunskog dizajna sada uz 50 % popusta na sportski asortiman

    June 28, 2025

    “Luksuz bez luksuzne cijene – Hotel D’IMAN nudi više nego što plaćate!”

    June 24, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.