Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » PENZIONERKA TANJA OČAJNA! TROJE DJECE OKRENULO JOJ LEĐA: Radije bih UMRLA OD GLADI, nego da od njih tražim pomoć! Ovako mi vraćaju!

    PENZIONERKA TANJA OČAJNA! TROJE DJECE OKRENULO JOJ LEĐA: Radije bih UMRLA OD GLADI, nego da od njih tražim pomoć! Ovako mi vraćaju!

    November 16, 2023
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Da starost ponekad umije da bude okrutna, te da i ljubav rođene djece može da bude varljiva i da je samoća nerjetko najveća kazna, dokaz je i priča penzionerke Tanje iz Hrvatske.

    Ona se nedavno obratila tamošnjim medijima u želji da olakša dušu, ispričavši im kako penzionerske dane provodi sama, iako ima troje djece i unuke. Zašto je došlo do zahlađenja odnosa i zbog čega djeca više neće da komuniciraju sa njom, ni sama ne zna.

    Penzionerka Tanja (68) iz Zagreba redakciji portala “Moje vrijeme” požalila se da nikako ne može da odgonetne prave razloge zbog kojih su joj sopstvena djeca okrenula leđa. Tanju život nije mazio, prošla je kroz razvod i ratno razdoblje, a doživela je i da je rođena djeca odbace. Ona je radila kao knjigovođa, a ima troje djjece sa kojima danas nema kontakt.

    – Za vrijeme rata došla sam sama s troje djece u Hrvatsku, dvojicom sinova i jednom kćerkom. Moj tadašnji suprug je ostao u Bosni i Hercegovini. Naš brak nikad nije bio skladan, štaviše, za mene je to bio pakao, pa sam 1998. pokrenula razvod – otkrila je Tanja.

    – Djeca i ja smo kroz život prošli svakakve patnje. Meni je do radnog mjesta, bilo kakvog, bilo veoma teško da dođem. I kada smo već jednom pregrmeli sve to najteže, kad su se odškolovali, i kad smo nasljedstvom došli do svog krova nad glavom, kad su se pooženili i udali… mi smo se, umjesto da uživamo jer je sve loše prošlo, iz čista mira raspali kao porodica – požalila se ova žena.

    “Obriši moj broj”

    Tanja je otkrila da se njen stariji sin, koji je inače bio vrlo privržen porodici, nakon ženidbe potpuno promijenio.

    – Par godina nakon što se oženio samo mi je poslao poruku: “Obriši moj broj”. Bez ikakvog objašnjenja na moje pitanje: “Zašto, sine?”. A kako je sreća moje djece meni na prvom mjestu, rekla sam sebi, pa dobro, ako će to moje djete na bilo koji način usrećiti, ili on to iz nekog razloga mora da uradi, neka bude tako – istakla je Tanja, koja je nakon toga upala u probleme s mlađim sinom koji je bio usred razvoda.

    – Nije želeo da bude podstanar, već je odlučio da kupi mali stan, pa je tražio da mu finansijski pomognem za učešće, a on bi kreditom upotpunio kupovinu stančića. Naravno, sve što sam od usta odvajala i sakupljala za starost, dala sam mu. Ostalo mi je 100 eura. Možda neko neće povjerovati, ali nikad u životu nisam bila srećnija. Kako sam vjernica, bila sam Bogu zahvalna što sam imala mogućnost da pomognem svom djetetu, a vjerovala sam da će se Bog isto tako pobrinuti i za mene, a na koji način – to samo On zna – objasnila je.

    “Poslije svega bih radije umrla gladna”

    Tanju je ubrzo posle ovoga napustio i mlađi sin, a nakon toga odrekla je se i kćerka.

    – Godinu dana nakon useljenja u taj svoj stančić, pozvao me je da ga posetim. Tada mi je, nakon jedne moje primedbe, potpuno zabranio da viđam čak i unuke. A, onda je poslije toga došlo do problema i sa kćerkom. Ona je teško podnosila što joj braća ne razgovaraju s majkom, pa se i ona u tome pridružila braći, jer je valjda mislila da će se njima zamjeriti ako bude uz majku. Ipak, moram da kažem da sam primijetila da se ona mene odrekla uz veliku bol u duši i ja sam to uvidjela kod nje. To mi je najteže palo – kazala je nesrećna žena.

    Tanja živi sama i ima malu penziju, a kćerka je uzela broj njenog računa da joj uplati nešto novca ako to zatraži.

    – To se, naravno, nikad neće dogoditi, da ja od njih nešto tražim. Nakon svega radije bih umrla gladna i u hladnoj kući, nego da tražim nešto od njih. Ali svaki dan se molim da njima bude lakši i ljepši život i da ih dragi Bog čuva – istakla je Tanja.

    (Kurir.rs/ŽenaBlic)

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    NAJZARAZNIJI SOJ KORONE DO SADA?! Pojavila se nova “Frankeštajn” varijanta, broj slučajeva 4 PUTA VEĆI nego prije mjesec dana: SZO poziva na oprez!

    July 6, 2025

    Ovo je Lejla Dedović koja je prije mjesec dana imala sudar s vozilom Hitne pomoći

    July 5, 2025

    Djevojka zajahala kravu i došla na maturu, roditelji pucaju od ponosa

    July 5, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    Srceparajuće slike: Supruga Dioga Žote sva u bijelom na sahrani muža samo nekoliko dana nakon što su se vjenčali

    July 5, 2025

    Smrt Dioga Žote i njegovog brata Andrea Silve je potresla svetsku javnost. Njih dvojica su…

    Ovo je Lejla Dedović koja je prije mjesec dana imala sudar s vozilom Hitne pomoći

    July 5, 2025

    Stravičan zločin: Žena pretučena nasmrt, pored njenog pronađeno i tijelo djeteta

    July 5, 2025

    SNIMIO SVOJU SMRT! Italijan (48) hranio medvedicu sa mečićima u Rumuniji! Nije trepnuo, već je bio MRTAV! Pogledajte trenutak KRVAVOG napada (FOTO)

    July 5, 2025

    Sada i zvanično: Slađa Alegro zabranjena na Pinku, otkriveno šta je pjevačica uradila Mitrovićima

    July 5, 2025
    Najnovije

    NAJZARAZNIJI SOJ KORONE DO SADA?! Pojavila se nova “Frankeštajn” varijanta, broj slučajeva 4 PUTA VEĆI nego prije mjesec dana: SZO poziva na oprez!

    July 6, 2025

    Ovo je Lejla Dedović koja je prije mjesec dana imala sudar s vozilom Hitne pomoći

    July 5, 2025

    Djevojka zajahala kravu i došla na maturu, roditelji pucaju od ponosa

    July 5, 2025

    Stravičan zločin: Žena pretučena nasmrt, pored njenog pronađeno i tijelo djeteta

    July 5, 2025

    Načisto se istopila! Jelena se skinula pa objavila sliku: Drastično je smršala, pokazala pravo zmijsko tijelo

    July 5, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Otkriveno od čega je preminuo dr. Solaković, ljekar koji je živio zdravo

    June 29, 2025

    Bosna i Hercegovina ostala bez najuglednijeg ljekara: Preminuo prof. dr. Emir Solaković Bosna i Hercegovina…

    Adna I. (9) stradala: Igrala se sa drugaricama i samo nestala

    July 1, 2025

    Gosti maltretirali konobaricu a onda je došao gazda: Pogledajte kako su mangupi prošli

    June 29, 2025

    Ovo je par iz Brčkog koji je izazvao požar tokom prosidbe: Mužu određen pritvor od 30 dana, dečko se uselio u stan

    July 4, 2025

    TIJELA PADALA SA NEBA KAO KIŠA! Dva aviona u letu se sudarila iznad Zagreba, Srbija TUŽENA u Strazburu zbog jezive nesreće: Ovo su bile poslednje riječi pilota pred KATASTROFU

    July 2, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    ILEA – unikatne torbe vrhunskog dizajna sada uz 50 % popusta na sportski asortiman

    June 28, 2025

    “Luksuz bez luksuzne cijene – Hotel D’IMAN nudi više nego što plaćate!”

    June 24, 2025

    Sabina Radonja dobitnica prestižne nagrade na dodjeli Beauty & Health ’25: Stručnost, inovacija i predanost nagrađeni zasluženo

    June 7, 2025

    Hotel D’IMAN – Luksuz uz miris mora: Specijalna junska ponuda na Crnogorskom primorju

    June 7, 2025

    Naida Mehanović nagrađena na dodjeli nagrada Beauty & Health: Most između digitalnog i društvenog

    May 23, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.