Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Prvo SIPA-e a sada i Oružane snage odbijaju naređenja državnog vrha

    Prvo SIPA-e a sada i Oružane snage odbijaju naređenja državnog vrha

    May 12, 2025
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Predsjednici RS Milorad Dodik i NSRS Nenad Stevandić, i premijer RS Radovan Višković pojavili su se danas u kasarni Oružanih snaga (OS) BiH “Kozara” kod Banje Luke, na obilježavanju Dana vojske RS i Trećeg pješadijskog puka (RS) OSBiH.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    DRAMA U POZNATOM HOTELU Naoružan muškarac upao u sobu, unutra zatekao suprugu sa prijateljem, a onda je nastao haos

    Trojica bjegunaca od bh. pravosuđa ni najmanje nisu marili za zabranu ulaska u vojne lokacije OSBiH, koju je upravo za njih ranije najavio ministar odbrane BiH Zukan Helez. Dok je na slobodi, svakim danom će biti manje države. Jedino što brine Trojku u ovom trenutku je kupovina vremena jeftinim trikovima kako bi ostali na vlasti.

    Helez, koji je naredbu 8. maja izdao načelniku Zajedničkog štaba, general-pukovniku Gojku Kneževiću, u današnjem obraćanju medijima požalio se da je obmanut.

    Prema njegovim riječima, bio je spreman bataljon Vojne policije da ode u spomenutu kasarnu i da bi tamo i otišao da ga Knežević i niži generali nisu obmanuli, rekavši da 20-ak vojnih policajaca u kasarni može izvršiti zadatak.

    Helez bio spreman poslati bataljon vojne policije u Banjaluku ali ga “izradio” general Knežević

    – Ja sam kao ministar bio dužan izdati takvo naređenje jer bih krivično odgovarao da nisam stavio zabranu ulaska onim koji su pod potjernicom Suda BiH. I iz Tužilaštva su me nazvali i rekli da sam u pravu – rekao je između ostalog Helez, najavivši krivične prijave protiv odgovornih.

    U reakciji na svom Facebook profilu, profesor na Internacionalnom Univerzitetu u Sarajevu (IUS) Jahja Muhasilović napisao je da će bez hapšenja – Dodik samo dalje nastaviti da pomjera skalu.Bosnia and Herzegovina real estate

    “Dok je na slobodi, svakim danom će biti manje države. Jedino što brine Trojku u ovom trenutku je kupovina vremena jeftinim trikovima kako bi ostali na vlasti.

    Naročito Narod i pravda (NiP) i Naša stranka pokušavaju kupiti simpatije, prikazujući situaciju kao da ima nekog pomaka. Nikakvog tu pomaka nema.

    Potpisuju nekakve platforme koje nikuda ne vode, dok Dodik ponižava državu. Jednostavno ne postoji nikakav pomak naprijed koji oni pokušavaju lažno prikazati.

    Jedina istina ovdje je da Dodik ulazi i izlazi iz države kada to želi, ulazi u kasarne kada to želi, i dalje odbija naređenja države.

    Novina je da sada osim Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) imamo i Oružane snage koje odbijaju naređenja državnog vrha.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Hrabri policajac Ervin Hadžić skočio u rijeku pokušavajući spasiti tuđi život

    To je ono što je realnost na terenu, a ne neke lažne ‘platforme za mir’. Kakav mir? Kakve platforme? Dodik se otcijepio, a jedino što Trojka radi je varanje naroda”, naveo je Muhasilović.

    Piše Jahja Muhasilović

    crna-hronika.info

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    U teškoj nesreći u Sloveniji poginuo Dženan Brčaninović, volonter Crvenog križa

    June 2, 2025

    Detalji nesreće na Bistriku: Na motoru povrijeđen Adnan Džuho

    June 2, 2025

    VIDEO / Detalji nesreće na Bistriku: Na motoru povrijeđen Adnan Džuho

    June 2, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    Čestitamo! David Dragojević je postao tata! Sinu je dao ime kakvo nema niko u Srbiji…

    June 1, 2025

    Nekadašnji rijaliti veteran David Dragojević je podelio lepe vesti na društvenim mrežama. NAJČITANIJA VIJEST: “SVE…

    MUŠKARAC POGINUO TOKOM PARAGLAJDINGA Užas na popularnom ljetovalištu: Srušio se i pao u vodu, nije mu bilo spasa

    June 1, 2025

    Tomo Spahović se “slomio” nakon sahrane brata Benjamina: “Nikad nisam vidio toliko ljudi, eto kakav je čovjek”

    June 1, 2025

    Donosimo vam video: Klanjana dženaza Benjaminu Spahoviću Benji na Hambinoj Carini

    June 1, 2025

    Nijem od bola: Otac Benjamina Spahovića oglasio se prvi put nakon tragedije

    May 30, 2025
    Najnovije

    U teškoj nesreći u Sloveniji poginuo Dženan Brčaninović, volonter Crvenog križa

    June 2, 2025

    Detalji nesreće na Bistriku: Na motoru povrijeđen Adnan Džuho

    June 2, 2025

    VIDEO / Detalji nesreće na Bistriku: Na motoru povrijeđen Adnan Džuho

    June 2, 2025

    Nova nesreća u Sarajevu: U sudaru motocikla i dva automobila, jedna osoba povrijeđena

    June 1, 2025

    Donosimo vam video: Klanjana dženaza Benjaminu Spahoviću Benji na Hambinoj Carini

    June 1, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    (UZNEMIRUJUĆE) Snimljen trenutak smrti tinejdžerke (19) u Budvi: Odvezala se, a zatim pala sa 50 metara

    May 28, 2025

    Policija istražuje slučaj kako bi utvrdila uzrok nesreće. Na društvenim mrežama pojavio se snimak incidenta,…

    Detalji parasailing nesreće u Budvi: Sajla nije pukla, djevojka sama iskočila iz korpe

    May 28, 2025

    Otac Izo se jedva odvojio od tabuta sina, braća neutješna

    May 31, 2025

    Tuga u Sarajevu: Klanjana dženaza Benjaminu Spahoviću

    May 31, 2025

    Horor u Budvi: Pojavio se snimak pada Novosađanke tokom parasejlinga

    May 29, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    Naida Mehanović nagrađena na dodjeli nagrada Beauty & Health: Most između digitalnog i društvenog

    May 23, 2025

    REVOLUCIJA U AUTO INDUSTRIJI STIŽE IZ BOSNE I HERCEGOVINE!

    May 23, 2025

    Sofija Vučetić ponijela titulu najuspješnije preduzetnice Crne Gore na “Beauty & Health ’25”

    May 21, 2025

    PREGO LUX: Porodični odmor iz snova već od 29,99€ po osobi!

    May 19, 2025

    Proglašeni dobitnici glavnih nagrada HELL promocije – Mercedes AMG A35 i Kawasaki Eliminator 500 otišli u Sarajevo i Trebinje

    May 15, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.