Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Sahranjena djevojčica koja je poginula u Novom Sadu, poruka drugara iz razreda rasplakala cijelu Srbiju

    Sahranjena djevojčica koja je poginula u Novom Sadu, poruka drugara iz razreda rasplakala cijelu Srbiju

    November 4, 2024
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Tinejdžerka Milica Adamović (16) iz Kaća, koja je nastradala u petak kada se obrušila nadstrešnica na stanici u Novom Sadu, ispraćena je danas na večni počinak.

    Od učenice drugog razreda došlo je da se oprosti više od 500 ljudi koji nisu krili tugu i bol za nastradalom devojčicom.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Ovo baš niko nije očekivao, nadvio se crni oblak: Veo misterije oko odnosa poznate pjevačice i bivšeg muža Dragane Mirković

    Cveće, sveće i igračke nosili su neutešni okupljeni koji su strpljivo čekali kilometarski red kako bi ušli u kapelu i izjavili saučešće porodicu Adamović. Prozborili bi po koju reč između sebe, a tuga je parala nebo kada se parkirao autobus iz kog su izlazila dečica, školski drugari Milice Adamović koja je u petak bila ispod betonske nadstrešnice koja se iz za sada nepoznatog razloga srušila

    Jedan za drugim, drugari su izlazili iz autobusa pognute glave obučeni u crno. Na njihovim licima grčeviti bol, kao da nisu svesni situacije koja ih je zadesila. S druge strane drugarice nastradale pokušale su da sakriju emocije, ali nisu uspele. Jedna po jedna su napuštale kapelu i plakale, ridale i imale su izgubljen pogled u daljini.

    Opelo nastradale držalo je šest sveštenika, a jedan od njih održao je govor pre nego što se formirala tužna kolona.

    Braćo i sestre okupili smo se ovde kako bi ispratili našu Milicu na večni put. Ova nesreća koja nas je zadesila u kojoj smo imali 14 nevinih žrtava to je nešto nezamislivo. Oni su tako nevini i čisti otišli sa ovog sveta i Bog ih je primio u carstvo nebesko, oni su sada njihovi građani. Oni nas čuvaju i mi moramo da nastavimo život – rekao je između ostalog sveštenik i dodao:

    • Oni su sebe žrtvovali da bi mi živeli. Iako se nekad ljutimo na njegove odluke, on nas je stvorio, on nam je dao decu, on nam je dao i ovaj dan. Mi ne razumemo nekad njegove odluke jer smo ograničeni ljubavlju koju dajemo i pružamo, ali moramo da mu verujemo.

    Nakon ovog potresnog govora, usledile su reči školskog druga Milice koji je veoma hrabro i dostojanstveno pročitao govor u ime razreda.

    Milice, ti si tek počela da živiš, bila si tek stablo koje je počelo da širi svoje pupoljke, da cveta i to je neko već posekao, ali želim da ti kažem da te nećemo zaboraviti. Kažu živ si dok je živ i poslednji čovek koji te je poznavao, a ti ćeš biti upamćena i nikad zaboravljena. Putuj s anđelima Milice, voli te tvoj razred – pročitao je dečak, dok njegovo drugari nisu mogli da suzdrže suze, a nekima od njih se i slošilo pa su nastavnici morali da reaguju.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    IZGUBIO SAM KĆERKE, NEMA MI POMOĆI! Prva ispovijest oca nastradalih djevojčica u Novom Sadu: Nemam snage za dalje…

    Govor je parao nebo, a onda se formirala tužna kolona koja je vodila ka njenoj večnoj kući. Na čelu kolone Milicina lepa fotografija koju je nosio njen brat, a iza njega nekoliko njih koji su nosili zastave i tužne barjake. A onda cveće, pa sanduk iza kog je prvo išla ožalošćena porodica, pa svi ostali.

    U trenutku kada je Milica sahranjena svi prisutni su zaplakali.

    Kurir.rs/Branka Travica

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    “GOTOVO JE I NIJE MI ŽAO” Pjevačica se mjesec dana pred smrt razvela, a ovako je njen muž pričao poslije njene smrti

    May 12, 2025

    Inspekcija u ovih 5 gradova pronašla horor hranu: Povučeno na tone mesa i mliječnih proizvoda, sve će biti uništeno

    May 12, 2025

    ”ŽENE IMAJU DJECU SA KOMŠIJOM, SNAJKE SU SA SVEKROM, A SMETA IM MOJ MINIĆ” Rada Manojlović oštro o komšijama u Četerežu: Oplela nikad jače

    May 12, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    Muž i svekrva pretukli snahu (17): Prijetili da će je ubiti, a onda počelo batinanje!

    May 11, 2025

    Policija u Sopotu juče je uhapsila D.P. (23) i D.P. (44), koji se sumnjiče da…

    Prekinut koncert Milice Pavlović u Sarajevu, ona završila u suzama kad je shvatila šta se dešava: “Za tebe…”

    May 11, 2025

    SALE TROPIKO VAN SEBE ZBOG PONAŠANJA JOVANE I MARIJE U JAVNOSTI?! Pomenuo joj i djecu?! Isplivale skandalozne tvrdnje!

    May 11, 2025

    KAKAV UDARAC ZA PUTINA! Kina okrenula leđa Moskvi, Peking podržao Ukrajinu: Rusija gubi NAJVEĆEG SAVEZNIKA!

    May 12, 2025

    Suze liju dok pjeva, ali jedva stoji na nogama! Posljednji video snimak naše pjevačice prije smrti izaziva jezu u kostima! (VIDEO)

    May 11, 2025
    Najnovije

    “GOTOVO JE I NIJE MI ŽAO” Pjevačica se mjesec dana pred smrt razvela, a ovako je njen muž pričao poslije njene smrti

    May 12, 2025

    Inspekcija u ovih 5 gradova pronašla horor hranu: Povučeno na tone mesa i mliječnih proizvoda, sve će biti uništeno

    May 12, 2025

    ”ŽENE IMAJU DJECU SA KOMŠIJOM, SNAJKE SU SA SVEKROM, A SMETA IM MOJ MINIĆ” Rada Manojlović oštro o komšijama u Četerežu: Oplela nikad jače

    May 12, 2025

    Ovo je Nevres Bilalić iz Teočaka: Tukao ženu, ranio policajca, pucao na specijalce, a onda pokušao sebi presuditi

    May 12, 2025

    KAKAV UDARAC ZA PUTINA! Kina okrenula leđa Moskvi, Peking podržao Ukrajinu: Rusija gubi NAJVEĆEG SAVEZNIKA!

    May 12, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Haos u Zagrebu! Saša Mirković prebijen i krvav leži ispred hotela! (UZNEMIRUJUĆE)

    May 10, 2025

    Saša Mirković, srpski preduzetnik, muzički producent i menadžer, snimljen je kako krvav i pretučen leži…

    Prekinut koncert Milice Pavlović u Sarajevu, ona završila u suzama kad je shvatila šta se dešava: “Za tebe…”

    May 11, 2025

    Tragedija: Otac izbo nožem dvije kćerke, jedna preminula

    May 6, 2025

    Duška zaboljela glava zbog Atinine promjene: Postala je Karleušina kopija, kosu ofarbala u plavo, našminkala se…

    May 6, 2025

    Detalji pokušaja hapšenja Stevandića: “Policija mu napravila sačekušu a šef policije je SNSD-ovac”

    May 10, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    Nejra Beauty Studio – Mjesto gdje ljepota počinje, a samopouzdanje raste

    May 11, 2025

    “Mašinsko pranje tepiha Aladin” – Vaš saveznik za čiste i mirisne tepihe

    April 25, 2025

    AMAZINGA – Mjesto gdje zabava počinje i nikada ne prestaje

    April 22, 2025

    Poznajete li ovog pjevača? Upravo je izbacio novu pjesmu!

    April 7, 2025

    Adnan Babajić objavio novu pjesmu i spot: “Lome me sjećanja”

    April 2, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.