Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » SKIPERI LAGALI PORODICU DA JE NOVOSAĐANKA PREŽIVJELA PAD U MORE! Nudili joj parasejling, pa nakon nesreće smišljali kako da se izvuku: Snimak ih razotkrio!

    SKIPERI LAGALI PORODICU DA JE NOVOSAĐANKA PREŽIVJELA PAD U MORE! Nudili joj parasejling, pa nakon nesreće smišljali kako da se izvuku: Snimak ih razotkrio!

    September 15, 2025
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Na snimku dostavljenom tužilaštvu čuje se kako se Turčin i Beograđanin dogovaraju kako da zataškaju tragediju, Tijana R. (19) stradala od davljenja i unutrašnjeg krvarenja

    Novosađanka Tijana R. (19) preminula je od teških povreda grudnog koša nakon što je 28. maja pala u more tokom parasejlinga u Budvi. Porodica upozorava da je tragedija mogla biti sprečena da su poštovane osnovne sigurnosne procedure.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    “RASKINULI SU, IZAŠLA JE IZ STANA” Kraj ljubavi Anđele i Gastoza, jedna poruka ih razotkrila?

    Advokat Mirko Bogićević navodi za Pobjedu da su Beograđanin i turski državljanin, koji su upravljali gliserom za koji je bio zakačen padobran, tek posle četiri minuta od pada devojke u more primetili da je nema na padobranu. Nakon što shvataju da je padobran prazan, hvata ih panika i čuje se kako govore: “Gde je devojka, gde je nestala?” Prave krugove gliserom kako bi našli devojku i nailaze na taksi brod. Pitaju drugu posadu šta se desilo, ali se na snimku ne čuje odgovor.

    Umesto da odmah obaveste nadležne, članovi posade na snimku razmatraju šta da kažu porodici. Čuje se razgovor na engleskom jeziku:

    – Šta da kažemo njenoj majci? Reći ćemo joj da je živa, ali da je teško povređena – kažu iako je u tom trenutku već bilo jasno da devojka nije preživela.

    Kobnog dana, podsetimo, Tijana je bila na plaži Mogren sa strinom kojoj je pomagala oko bebe kada su joj prišli mladići i ponudili promotivni let parasejlingom za reklamni spot svoje firme.

    – Ona je pristala da leti, ali nije dala saglasnost da se ti snimci koriste u reklami – navodi advokat porodice.

    Skiperi su unapred napomenuli da postoji nadzorna kamera na padobranu koja snima let, ali nije postojala nikakva direktna veza osobe na padobranu i skipera kojima bi mogla da signalizira u slučaju straha ili panike.

    – Na snimku se vidi da je prvih sedam do osam minuta leta izgledalo bezbrižno. Tijana je mahala strini s obale, dodirivala nogama vodu i smejala se. Međutim, padobran je naglo počeo da tone prema vodi što je Tijana shvatila verovatno kao kraj tog leta. Na snimku se vidi da su skiperi tada dali gas, usled čega je padobran podignut visoko iznad mora. Tijana je bila baš visoko jer se iza nje vidi skoro čitav budvanski zaliv. Ona već tu počinje da govori da joj je to strašno i pokazuje strah – prepričao je snimak advokat Bogićević.

    Dok leti iznad Starog grada, čuje se kako govori da joj je sve strašno i da hoće nazad.

    – Nekoliko minuta je u velikom strahu, viče da hoće nazad: “Ovo je strašno, vratite me, spustite me”! Međutim, niko se ne okreće i ona već počinje da paniči, što se vidi po pokretima ruku i nogu – kazao je advokat.

    Njeni pozivi u pomoć trajali su nekoliko minuta, ali posada nije reagovala, već je nastavila da vozi. Advokat navodi da je Tijana u panici počela da otkopčava sigurnosni pojas i ubrzo nakon toga ispala je iz sedišta u more. Advokat navodi da je porodica došla do saznanja da su ljudi, koji su Tijanu izvukli iz mora, pokušali da je ožive.

    – Pokušali su da je reanimiraju i daju veštačko disanje, ali su rekli da je iz njenih usta počela da izlazi krv. Mislim i da je Hitna pomoć kasnila. Ta agonija je dugo trajala. Bilo je tu propusta sa svih strana – navodi advokat.

    Obdukcija
    Obdukcijom je utvrđeno da je neposredi uzrok smrti davljenje i gušenje sa traumom pluća i unutrašnjim krvarenjem, javili su crnogorski mediji.

    U izveštaju Hitne medicinske pomoći iz Budve navodi se da je njihova ekipa stigla na lice mesta oko 11 sati i zatekla devojku bez znakova života. Lekari su, prema pisanju Pobjede, mogli samo da konstatuju Tijaninu smrt, a prisutni svedoci su, kako se navodi u izveštaju, opisali kako je devojka pala u more sa 150 metara visine, nakon čega nije davala znake života. Telo je nakon nesreće prebačeno u Centar za sudsku medicinu u Podgorici, gde je obavljena obdukcija i sačinjena zvanična potvrda o smrti.

    Advokat Mirko Bogićević, pravni zastupnik porodice nastradale devojke, kazao je za Pobjedu da se na video-snimku kamere koja je bila zakačena za padobran, osim detalja koji su prethodili nesreći, čuje i dogovor dvojice skipera kako da porodici pokojne Tijane lažno predstave da je posle pada u more sa teškim povredama prevezena u kotorsku bolnicu.

    Propusti
    x firma koja je pružala usluge parasejlinga nije imala adekvatno obučeno osoblje
    x firma nije obezbedila lekara niti osobu zaduženu za prvu pomoć, što im je obaveza po zakonu
    x Tijani niko nije pokazao kako se koristi oprema
    x devojci nisu pokazani osnovni signali za slučaj da se oseti loše
    x u gliseru nije bilo komunikacije sa devojkom
    x kamera koja snima let nije iskorišćena da se prati stanje devojke
    x hidraulički uređaj poznat kao “plava spona”, preko kojeg se reguliše otpuštanje i navijanje sajle na koju je nakačen padobran, često se kvari pri jačem vetru.

    Rus preživeo incident u Bečićima
    Iako je policija naložila inspekcijske nadzore, Pobjeda piše da nadzori nisu sprovedeni ili da rezultati nisu dostavljeni tužilaštvu.

    Firma koja je organizovala parasajleing za Tijanu R. je, kako navodi advokat Bogićević, nesmetano nastavila da radi celo leto, a čak je zabeležen i još jedan incident u Bečićima, kada je pukla sajla i padobran se otkačio. Tada je spasen ruski turista, bivši vojnik koji se bavi padobranstvom, pa je uspešno uspeo da se prizemlji.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Halid Bešlić je ludo volio najljepšu Srpkinju zbog koje je nastala čuvena pjesma

    Porodica nezadovoljna komunikacijom s tužilaštvom
    Advokat porodice Mirko Bogićević istakao je za Pobjedu da postupak pred Osnovnim javnim tužilaštvom u Kotoru obiluje nepoznanicama i da porodica nastradale devojke nije zadovoljna komunikacijom sa tužilaštvom. Porodica je više puta tražila da se proces ubrza i da se utvrdi odgovornost, ali nadležni mesecima nisu preduzimali konkretne mere. Porodica insistira da se istraži ko je odgovoran za Tijaninu smrt i zašto firma, koja je Tijanu povela na let bez povratka, nije suspendovana nakon ove tragedije.

    Kurir.rs

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    ČUDO U VENECUELI! Novorođena beba i njena majka izvučene ispod ruševina, svi prisutni plakali od sreće!

    June 27, 2026

    VIDEO / ČUDO U VENECUELI! Novorođena beba i njena majka izvučene ispod ruševina, svi prisutni plakali od sreće!

    June 27, 2026

    DRAMA NA JARUNU ZAVRŠILA TRAGIČNO: Mladić (28) utopio se u jezeru

    June 27, 2026
    NAJČITANIJE DANAS

    Umro novinar Marko Pantić (36)

    June 27, 2026

    Iznenada je preminuo na jednom estradnom događaju, a uzrok smrti i dalje nije poznat. Novinar…

    “Dok je muzika svirala, dok su se duše radovale, ti si otišao”: Slađina objava posvećena Marku rasplakala sve

    June 27, 2026

    (FOTO) HEROJ! Stefan je vidio tijelo kako pluta, a onda je bez razmišljanja SKOČIO U VODU I SPASIO ŽIVOT MLADIĆU: “Uspio je da mu povrati svijest!”

    June 27, 2026

    MUŠKARAC POKUŠAO DA JE PRISILI NA INTIMNI ODNOS, ONA GA UBILA Osuđena Fatima Zumberović zbog zločina: Evo kolika joj je kazna izrečena

    June 26, 2026

    Drama kakvu Banjaluka ne pamti: Djevojka skočila u Vrbas, a onda se pojavio ON

    June 27, 2026
    Najnovije

    ČUDO U VENECUELI! Novorođena beba i njena majka izvučene ispod ruševina, svi prisutni plakali od sreće!

    June 27, 2026

    VIDEO / ČUDO U VENECUELI! Novorođena beba i njena majka izvučene ispod ruševina, svi prisutni plakali od sreće!

    June 27, 2026

    DRAMA NA JARUNU ZAVRŠILA TRAGIČNO: Mladić (28) utopio se u jezeru

    June 27, 2026

    Došao na hitnu intervenciju s vatrogasnim kamionom, a dočekala ga rođendanska zabava za 40 rođendan

    June 27, 2026

    MAJKA ALEKSANDRE PRIJOVIĆ SE SKINULA I USIJALA MREŽE “Grmi” u žutom bikiniju, niko ne može da vjeruje koliko ima godina

    June 27, 2026
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Stravično otkriće: Šta je Nermina prijavila policiji samo dva dana prije nego što je ubijena?

    June 23, 2026

    GRAČANICA – Posebnu pažnju privlače informacije da je ubijena žena samo dva dana prije kobnog…

    Otkriveni detalji zločina: Safet jurio po kući da ubije suprugu Nerminu, pa joj presudio u dvorištu

    June 22, 2026

    Femicid kod Gračanice: Safet usmrtio Nerminu pa presudio sebi

    June 22, 2026

    Najponosnije majke Bosne i Hercegovine: Mama Alajbegovića zaplakala u zagrljaju Džekine majke

    June 25, 2026

    U 38. godini života preminuo Haris Smajić

    June 23, 2026
    PREDSTAVLJAMO

    Više od 10.000 tretmana i 400 edukacija: Amra Kajanija nagrađena za uspjeh u beauty industriji

    June 26, 2026

    IZ HOLANDIJE DO PRIZNANJA U SARAJEVU Dženana Ćatić nagrađena za uspjeh u beauty industriji

    June 9, 2026

    Forest Hillside Cabin Tarčin: Sauna, jacuzzi i grijani bazen za luksuzni odmor u srcu prirode

    June 7, 2026

    Poliklinika Dijamant Sarajevo proglašena “klinikom godine” u oblasti transplantacije kose

    June 4, 2026

    Edita Džehverović osvojila prestižno priznanje „Internacionalna liderica beauty & health industrije“

    June 3, 2026
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.