Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » (VIDEO) SINOVE MU BUJICA IŠČUPALA IZ RUKU Potraga za dječacima traje danima, otac jedva preživio katastrofu: Život mu je pretvoren u prah (FOTO)

    (VIDEO) SINOVE MU BUJICA IŠČUPALA IZ RUKU Potraga za dječacima traje danima, otac jedva preživio katastrofu: Život mu je pretvoren u prah (FOTO)

    November 10, 2024
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Nakon poplave u Valensiji nestalo je dvoje mališana, Isan (5) i Ruben (3) Matíjasa

    Braću je odnela snažna bujica prilikom oluje, dok ih je otac pokušavao spasiti

    NAJČITANIJA VIJEST:

    (FOTO) “Hvala ti Bože” Katarina Živković pokazala sina, emotivnim prizorom raznježila sve

    Nedelju dana posle katastrofale poplave koja je opustošila deo pokrajine Valensija, i u kojima je poginulo više od 220 ljudi, a nestalo na desetine još uvek se traga za dvojicom mališana. Braću Isana (5) i Rubena (3) Matíjasa snažna bujica odnela prvog dana oluje istrgavši ih iz očevih ruku.

    Prošlo je i mnogo i malo dan – kaže Barbara, tetka mališana i dodala -Znamo da ih traže svaki dan – i rekal da su svi “uništeni i psihički iscrpljen”.

    Otac Viktor Matijas ih je tog dana pokupio iz vrtića i odveo kući. Kuća porodice Matijas nalazila se u blizini parkinga za kamiona.

    Nešto pre 18:30 sati, Isan i Ruben su čekali na večeru. Njihov otac je bio u kuhinji, a majka na poslu u supermarketut. Odjednom je krenula bujica i zastrašujuća buka, nestalo je struje deca su se uplašila i otac je odlučio da sedne s njima u dnevnu sobu kako bi ih smirio, verujući da će biti sigurni u kući, priča njihova tetka.

    – Otac je rekao da se kuća sva tresla od siline vode, tutnjava koja se čula sa zadnje strane kuće još više ih je uplašila. Bujica je na kraju srušila zid , avoda je u nekoliko sekundi sve odnela, a otac je bezuspešno pokušavao da spasi svoju decu.

    • Njih troje je bujica ponela, pokušavao je da ih zadrži u naručju ali je sledeći talas odneo njegove sinove – priseća se Barbara.

    Dvoje mališana jaka struja je iščupala iz očevih ruku i odnela , aon je nekao na kraju uspeo da se uhvatiti za granu zaglavljenu u zidu obližnje farme, udaljene oko 200 metara. Četiri sata Isanov i Rubenov otac borio se protiv nemilosrdne sile vode. Unatoč svojim naporima, morala je da se suoči sa surovom istinom da je izgubio svoje mališane. Odlučio se, međutim, nastaviti boriti za svoju suprugu, koja je tokom tri dana potrage ostala zarobljena na putu.

    Kad je vodostaj pao, otac se pokušao pribrati i zajedno sa još devetero ljudi krenuo u potragu za svojom djecom. Zajedno su pregledali klanac, ali panorama je bila obeshrabrujuća zbog količine krhotina, vozila i blata koji su prekrili to područje. Viktor, teško pogođen gubitkom, spava u bolnici sa ćebadima svojih sinova . Njegova majka Antonija Marija kaže da je njegov život “pretvoren u prah“.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Bebe u Srbiji ugrožene, troje mališana već umrlo! Ljekari upozoravaju na opasnu, infektivnu bolest koja je prijetnja i za odrasle!

    • Viktor je rekao da više nije mogao da se bori protiv bujice i hteo je i sam da joj se prepusti, ali je onda pomislio: ‘Ne mogu da ostavim svoju ženu samu’. Počeo je da spava sa ćebadima svojih dečaka koje je jedino što je spaseno iz ruševina njihove porodične kuće. To im je sada jedino ostalo od njihiž– rekla je Antonija Marija.

    Uprkos teškoj situaciji, potraga za Isanom i Rubenom nije prestala. Nekoliko grupa iz komšiluka, uz podršku volontera, svakodnevno izlazi u potragu za nestalima, nedavno su s epridružile i vatrogasne spasilačke ekipe.

    VIDEO POGLEDAJTE OVDJE.

    (RTVE.esp)

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Tomo Spahović se “slomio” nakon sahrane brata Benjamina: “Nikad nisam vidio toliko ljudi, eto kakav je čovjek”

    June 2, 2025

    Tragedija u BiH: Preminuo dječak na kojeg je pao gol u Ajdinovićima

    June 2, 2025

    Čekala da se Dragana Mirković razvede: Seka otkrila šta joj je uradio Toni Bijelić

    June 2, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    TRAGEDIJA ZAVILA GRAD U CRNO Otac (58) ubio sina sa autizmom, psa pa sebe, pored njih pronađena i kćerka (20), PRIJE GODINU DANA U ISTOJ KUĆI UBILA SE I MAJKA

    June 2, 2025

    Otkriveno je i telo nestale ćerke, Alise Šipi, u zapuštenoj porodičnoj kući. Porodica se suočavala…

    Čestitamo! David Dragojević je postao tata! Sinu je dao ime kakvo nema niko u Srbiji…

    June 1, 2025

    Tomo Spahović se “slomio” nakon sahrane brata Benjamina: “Nikad nisam vidio toliko ljudi, eto kakav je čovjek”

    June 1, 2025

    MUŠKARAC POGINUO TOKOM PARAGLAJDINGA Užas na popularnom ljetovalištu: Srušio se i pao u vodu, nije mu bilo spasa

    June 1, 2025

    Donosimo vam video: Klanjana dženaza Benjaminu Spahoviću Benji na Hambinoj Carini

    June 1, 2025
    Najnovije

    Tomo Spahović se “slomio” nakon sahrane brata Benjamina: “Nikad nisam vidio toliko ljudi, eto kakav je čovjek”

    June 2, 2025

    Tragedija u BiH: Preminuo dječak na kojeg je pao gol u Ajdinovićima

    June 2, 2025

    Čekala da se Dragana Mirković razvede: Seka otkrila šta joj je uradio Toni Bijelić

    June 2, 2025

    Tuga u Sarajevu: Preminula medicinska radnica Selmedina Zec

    June 2, 2025

    TRAGEDIJA ZAVILA GRAD U CRNO Otac (58) ubio sina sa autizmom, psa pa sebe, pored njih pronađena i kćerka (20), PRIJE GODINU DANA U ISTOJ KUĆI UBILA SE I MAJKA

    June 2, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    (UZNEMIRUJUĆE) Snimljen trenutak smrti tinejdžerke (19) u Budvi: Odvezala se, a zatim pala sa 50 metara

    May 28, 2025

    Policija istražuje slučaj kako bi utvrdila uzrok nesreće. Na društvenim mrežama pojavio se snimak incidenta,…

    Otac Izo se jedva odvojio od tabuta sina, braća neutješna

    May 31, 2025

    Detalji parasailing nesreće u Budvi: Sajla nije pukla, djevojka sama iskočila iz korpe

    May 28, 2025

    Tuga u Sarajevu: Klanjana dženaza Benjaminu Spahoviću

    May 31, 2025

    Horor u Budvi: Pojavio se snimak pada Novosađanke tokom parasejlinga

    May 29, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    Naida Mehanović nagrađena na dodjeli nagrada Beauty & Health: Most između digitalnog i društvenog

    May 23, 2025

    REVOLUCIJA U AUTO INDUSTRIJI STIŽE IZ BOSNE I HERCEGOVINE!

    May 23, 2025

    Sofija Vučetić ponijela titulu najuspješnije preduzetnice Crne Gore na “Beauty & Health ’25”

    May 21, 2025

    PREGO LUX: Porodični odmor iz snova već od 29,99€ po osobi!

    May 19, 2025

    Proglašeni dobitnici glavnih nagrada HELL promocije – Mercedes AMG A35 i Kawasaki Eliminator 500 otišli u Sarajevo i Trebinje

    May 15, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.