Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » VIDJELA SAM DEDU S UNUKAMA NA STANICI PRIJE NESREĆE! TRČKARALE SU, BRINUO JE O NJIMA: Žena koja je vidjela Đorđa sa Tinom (9) i Sarom (5) očajna: Pred očima mi je

    VIDJELA SAM DEDU S UNUKAMA NA STANICI PRIJE NESREĆE! TRČKARALE SU, BRINUO JE O NJIMA: Žena koja je vidjela Đorđa sa Tinom (9) i Sarom (5) očajna: Pred očima mi je

    November 3, 2024
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    VIDELA SAM DEDU S UNUKAMA NA STANICI PRE NESREĆE! TRČKARALE SU, BRINUO JE O NJIMA: Žena koja je videla Đorđa sa Tinom (9) i Sarom (5) očajna: Pred očima mi je

    U trenutku urušavanja nadstrešnice, na Železničkoj stanici u Novom Sadu, u petak oko 12 sati, bilo je mnogo ljudi.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    IZGUBIO SAM KĆERKE, NEMA MI POMOĆI! Prva ispovijest oca nastradalih djevojčica u Novom Sadu: Nemam snage za dalje…

     Oni koji su uspeli da izbegnu smrt ispod ruševina teških nekoliko stotina tona, danas svedoče o tragediji koja je zadesila glavni grad Vojvodine, ali i čitavu Srbiju

    Jedna od njih je i meštanka (45) Stepanovićeva, mesta kraj Novog Sada. Kako je ispričala za Kurir, nju je sam Bog spasao, jer je samo nekoliko minuta pre urušavanja nadstrešnice sedela na klupi ispod nje. Žena je i dalje u suzama i pod neviđenim stresom, a kako nam je rekla jedna slika zauvek će joj ostati urezana u sećanja. To je slika dede i njegove dve unuke, koje je ona videla na stanici, ispod nadstrešnice kako čekaju autobus. Kako kaže naša sagovornica, neko vreme su zajedno stajali tu, a onda je ona otišla na pijacu po sir koji je zaboravila da kupi. Malo pošto je otišla, beton se obrušio i pao na dedu i unuke. Podsetimo, radi se o Đorđu Firiću (53) iz Kovilja i njegovim unukama, Sari (5) i Valentini (9), odnosno Tini kako su je svi zvali.

    Trudim se da ne mislim o tragediji, ali to je jače od mene. Ne mogu, a da ne mislim i na tu decu koja su nastradala. Videla sam njihove slike na vestima i onda sam se setila da sam ih videla i na stanici. Sećam se da su devojčice trčkarale oko klupica. Sećam se, jedna je odlazila malo dalje, a deda ju je opominjao da bude u njegovoj blizini da ne bi slučajno u igri izletela na kolovoz. Brinuo je… Sve te slike su mi pred očima. Nisam spavala, plašim se da zaspim – irpičala nam je vidno potresena žena.

    O tome da je deda Đorđe do poslednjeg dana brinuo o svojim unučicama svedoči i scena koju su spasioci zatekli ispod tona betona.

    – Deda je držao za ruku mlađu unuku Saru, dok je starija unuka ležala kraj njih. Spasioci, koji su se svačega nagledali radeći svoj posao, nisu mogli da se suzdrže. Plakali su – ispričao je ranije izvor Kurira.

    O tome da je deda Đorđe do poslednjeg dana brinuo o svojim unučicama svedoči i scena koju su spasioci zatekli ispod tona betona.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Ovo baš niko nije očekivao, nadvio se crni oblak: Veo misterije oko odnosa poznate pjevačice i bivšeg muža Dragane Mirković

    • Deda je držao za ruku mlađu unuku Saru, dok je starija unuka ležala kraj njih. Spasioci, koji su se svačega nagledali radeći svoj posao, nisu mogli da se suzdrže. Plakali su – ispričao je ranije izvor Kurira.

    Podsetimo, kako je ranije za Kurir ispričao Branko Matić, drugi deda poginulih sestara Sare i Tine, one su u petak sa dedom Đorđem krenule kod njega u Loznicu na drugi dan slave Sv. Luka.

    Čuli smo se pet minuta pre nesreće. Starija devojčica se javila mojoj ženi da su stigli na stanicu i da uskoro dolaze da uživamo, a sada ih nema… Prvo smo se nadali da su ipak žive, da su uspele da se spasu, ali smo onda u suboto oko tri sata ujutru dobili vest da su poginule, kao i Đorđe – isrpičao je Branko za Kurir.

    (Kurir.rs / Branka Travica)

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Ovo je NAJLJEPŠA MATURANTKINJA: Sara u pripijenoj bijeloj haljini kao HOLIVUDSKA DIVA, modni rizik se isplatio i sve oborio s nogu!

    June 3, 2025

    Nađeno tijelo Tamare Novakov (19): Prolaznik ga primijetio u kanalu DTD na istom mjestu gdje je nađen njen dečko

    June 3, 2025

    Mladićeva odbrana traži hitno oslobađanje “zbog terminalne bolesti”

    June 3, 2025
    NAJČITANIJE DANAS

    Ovo je NAJLJEPŠA MATURANTKINJA: Sara u pripijenoj bijeloj haljini kao HOLIVUDSKA DIVA, modni rizik se isplatio i sve oborio s nogu!

    June 3, 2025

    Sara iz Bara oduševila region stajlingom na maturskoj večeriHaljina u stilu sirene naglasila je figuru…

    Kristinu, Mariju i Angelinu OTAC GODINAMA SILOVAO, tretirao ih kao ROBINJE, GRIZAO U BIJESU! UBILE SU GA dok je spavao pa otkrile detalje PAKLA u kojem su živjele

    June 3, 2025

    Nađeno tijelo Tamare Novakov (19): Prolaznik ga primijetio u kanalu DTD na istom mjestu gdje je nađen njen dečko

    June 3, 2025

    Ko je Melisa Butković, koja je na meti SIPA-e: Dobila podsticaj za pokretanje cvjećare, iznajmljuje apartmane

    June 3, 2025

    Preminula heroina Danica Pešterac: Njenu borbu i optimizam ne smijemo zaboraviti

    June 3, 2025
    Najnovije

    Ovo je NAJLJEPŠA MATURANTKINJA: Sara u pripijenoj bijeloj haljini kao HOLIVUDSKA DIVA, modni rizik se isplatio i sve oborio s nogu!

    June 3, 2025

    Nađeno tijelo Tamare Novakov (19): Prolaznik ga primijetio u kanalu DTD na istom mjestu gdje je nađen njen dečko

    June 3, 2025

    Mladićeva odbrana traži hitno oslobađanje “zbog terminalne bolesti”

    June 3, 2025

    Saobraćajna nesreća automobila i kamiona u Sarajevu: Velika šteta na oba vozila

    June 3, 2025

    PLAZMA SE VRAĆA – PRVE ISPORUKE KREĆU OVE NEDJELJE! Proizvodne linije obnovljene, a evo šta nas čeka u narednih mjesec dana

    June 3, 2025
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Otac Izo se jedva odvojio od tabuta sina, braća neutješna

    May 31, 2025

    Suze, jecaji i teška tišina obilježili su današnji dan u naselju gdje je klanjana dženaza…

    Tuga u Sarajevu: Klanjana dženaza Benjaminu Spahoviću

    May 31, 2025

    Horor u Budvi: Pojavio se snimak pada Novosađanke tokom parasejlinga

    May 29, 2025

    KOLAPS U SARAJEVU: Stotine građana na dženazi Benjamina Spahovića, grad blokiran

    May 31, 2025

    Detalji parasailing nesreće u Budvi: Sajla nije pukla, djevojka sama iskočila iz korpe

    May 28, 2025
    PREDSTAVLJAMO

    Naida Mehanović nagrađena na dodjeli nagrada Beauty & Health: Most između digitalnog i društvenog

    May 23, 2025

    REVOLUCIJA U AUTO INDUSTRIJI STIŽE IZ BOSNE I HERCEGOVINE!

    May 23, 2025

    Sofija Vučetić ponijela titulu najuspješnije preduzetnice Crne Gore na “Beauty & Health ’25”

    May 21, 2025

    PREGO LUX: Porodični odmor iz snova već od 29,99€ po osobi!

    May 19, 2025

    Proglašeni dobitnici glavnih nagrada HELL promocije – Mercedes AMG A35 i Kawasaki Eliminator 500 otišli u Sarajevo i Trebinje

    May 15, 2025
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Ad Blocker Uključen!
    Ad Blocker Uključen!
    Naša web stranica opstaje zahvaljujući prikazivanju online oglasa. Podržite nas tako što ćete isključiti svoj Ad Blocker.