NBA liga

Warriorsi ubacili 138 poena u Chicagu, Dončić prekinuo veliki niz Grizzliesa

Golden State Warriorsi su u derbiju večeri NBA lige savladali Chicago Bullse u United Centru rezultatom 138:96.

Duel ponajboljih timova lige nije donio previše uzbuđenja jer su Warriorsi već do poluvremena završili posao u ovom meču.

Raspucani tim iz San Francisca uspio je ubaciti čak 78 poena u prvom poluvremenu i stvorio je 31 poen prednosti, 78:47.

Bullsi nisu imali šanse da se vrate. Na kraju je utakmica završena s plus 42 i 138 ubačenih poena od strane Warriorsa (96:138).

Kuminga s 25 i Poole s 22 poena su predvodili Bullse do pobjede, dok je White na drugoj strani ubacio 20.

Povredu je u ovom meču doživio košarkaš Bullsa Zach LaVine kojem je stradalo koljeno.

Dallas Mavericksi prekinuli su niz od 11 pobjeda Memphis Griezzliesa i savladali su ih na njihovom terenu sa 112:85.

Luka Dončić je briljirao. Imao je triple-double učinak od 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija, a na drugoj strani Ja Morant je ubacio 19 koševa.

Luka Garza nije igrao u pobjedi Detroit Pistonsa nad Toronto Raptorsima 103:87.