Liga za košarkašice, 18.kolo

ŽKK Čelik ubjedljivom pobjedom nad KK Konjic došao na korak od plasmana u doigravanje

Košarkašice Čelika večeras su u okviru 18.kola prvenstva BiH za žene pobijedile tim Konjica rezultatom 89:36.

Zeničanke su u ovaj meč ušle kao velike favoritkinje, a na kraju su to opravdale na terenu. Prva četvrtina zavšena je 27:16, dok se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 47:24 za Čelik.

U nastavku ista slika na terenu, domaće košarkašice su povećavale vodstvo, a šansu za igru su dobile sve igračice domaćeg tima. Treći period okončan je 66:28 za Čelik. U posljednjoj četvrtini Zeničanke su još više povećale vodstvo, a meč je okončan rezultatom 89:36 (27:16, 20:8, 19:4, 23:8) za ekipu Čelika.

U redovima domaće ekipe, Anida Ćorović je ubacila 20 poena, dok je Ajla Selimović ubacila 17 poena uz 12 skokova. U gostujućem timu, Zerina Kadić dodala je 10 poena.

Čelik je večerašnjom pobjedom došao na korak od plasmana u Ligu za prvaka, četiri kola prije kraja regularnog dijela sezone.