Četvrtfinalni duel Evropskog prvenstva

Zlatni ljiljani "razbili" Latviju i plasirali se u polufinale

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva nakon pobjede danas protiv Latvije.

Zlatni ljiljani opravdali su veliku ulogu favorita u četvrtfinalu protiv Latvije, te su upisali ponovo pobjedu sa 3:0 i i dalje smo bez izgubljenog seta u dosadašnjem dijelu Evropskog prvenstva.

Izabranici Mirze Hrustemovića su igrali s pola snage i nisu imali problema protiv slabašne Latvije. Prvi set trajao je tek nešto više od deset minuta, a BiH ga je dobila sa 25:14.

U drugom setu ista meta isto odstojanje. Bh. tim je pokazao da je dosta iskusniji tim, te je drugi set lagano riješio u svoju korist također sa 25:14.

Ni u trećem setu nije bilo previše uzbuđenja, te je bilo jedino pitanje kojom razlikom će naš tim dobiti treći set. Ovaj put za bh. selekciju bilo je 25:8.

Zlatni ljiljani će meč polufinala igrati sutra od 19 sati protiv boljeg iz meča Ukrajina - Hrvatska.