Utakmica kasnila pola sata

Zrinjski pobijedio Mladost, ali u doigravanje ide s treće pozicije

Košarkaši Zrinjskog u 10. kolu Lige za prvaka porazili su u dvorani na Bijelom brijegu ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada s 88:79 (23:17, 22:22, 23:22, 20:18).

Unatoč pobjedi Zrinjski će u doigravanje za prvaka s treće pozicije, jer su Sparsi večeras na Pecari svladali Široki 72:59 i protiv Mostaraca će u polufinalu imati prednost domaćeg parketa.

Zrinjski je protiv Mladosti potvrdio ulogu favorita u susretu u kojem su gosti pružili dobar otpor.

Na poluvremenu je domaćin vodio s 45:39, da bi Mladost u nekoliko navrata u trećoj četvrtini stigla na samo poen zaostatka. Ipak, u završnici treće i na otvaranju četvrte dionice igre Zrinjski je povećao prednost koju je sačuvao do kraja utakmice.

Aleksandar Todorović 17 i Luka Igrutinović 15 poena bili su najefikasniji kod Zrinjskog, u ekipi Mladosti po 14 koševa postigli su Vladimir Aleksić i Dragan Đuranović.

Utakmica u Mostaru kasnila je oko pola sata zbog kašnjenja gostiju iz Mrkonjić Grada.