Prvenstvo BiH

Zrinjski razbio Gradinu i prekinuo malu seriju poraza

U meču 3. kola prvenstva BiH za košarkaške Zrinjski je deklasirao Gradinu sa 86:65.

Mostarci su nakon dva poraza stigli i do prve pobjede u novoj sezoni. Izabranici Hrvoja Vlašića očitali su klekciju gostima iz Srebrenika i došli do uvjerljive pobjede.

Već poslije uvodnih 10 minuta igre bilo je plus 16 za domaće (30:14), a na poluvremenu je ta prednost bila i veća, pa je iznosila čak 19 razlike, odnosno rezultat je bio 48:29.

I u nastavku je domaći sastav nastavio da rešeta koš Srebreničana, koji su samo čekali da sudija označi kraj meča i da se vrate kući.

Ivan Miličević je predvodio Plemiće sa 16 poena, Luka Pandurić je ubacio 12, a 10 Marko Ljujić. Na drugoj strani istakli su se Nebojša Maksimović sa 15 i Dejan Bjelić sa 18 poena, dok je dvocifren na kraju bio i Zlatko Golijanin sa 12 poena.

Zrinjski - Gradina 86:65 (30:14, 18:15, 17:11)

Zrinjski: Ramljak 4, Ljujić 10, Miličević 16, Sokolović 7, Pandurić 14, Šutalo 6, Pajić 2, Zlomislić 4, Milinović 2, Todorović 6, Smajlagić 7, Spieth 8.

Gradina: Tanasilović 9, Goljanin 12, Maksimović 15, Sarajlić 3, Bijelić 18, Hadžimuratović 4, Begović 3, Jusić 1, Pirić, Modrić, Prskalo.