ATP FINALS TORINO

Zverev nakon Đokovića iznenadio i Medvedeva za drugu titulu na završnom Mastersu

Njemački teniser Alexander Zverev osvojio je završni Masters u Torinu savladavši Danila Medvedeva rezultatom 2:0, po setovima 6:4 i 6:4.

Nakon što je savladao Novaka Đokovića, Zverev je sa odličnim igrama nastavio i u finalu protiv Medvedeva i danas je priredio još jedno manje iznenađenje.

Prva dva servis gema teniseri su lako osvojili nakon što su servirali, ali onda je u trećem gemu Zverev napravio break iskoristivši drugu od tri vezane šanse.

Do kraja seta nije prepustio svom rivalu niti jednu šansu da mu oduzme servis i bez problema je poveo rezultatom 1:0.

Gotovo identična situacija zabilježena je u drugom setu, a jedina razlika je što je Zverev ovoga puta u prvom gemu oduzeo servis protivniku. Do kraja je to lako sačuvao dobrim servisima i došao do velikog trijumfa.

To je za Zvereva druga titula na završnom Mastersu pošto je slavio i 2018. godine. Nijemac će ovu godinu pamtiti i po tome što je osvojio Olimpijske igre u Tokiju tokom ljeta, a i tada je u šampionskom pohodu savladao Novaka Đokovića.

Ovu godinu će Zverev pamtiti i po perfektnom učinku u finalima. Odigrao ih je ukupno šest i svaki put je bio uspješan.