Zverev poslije velike borbe dobio Dimitrova

Njemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu pobjedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim sa 2:1.

Zverev, četvrti reket svijeta, slavio je protiv 30. igrača na ATP listi posle velike borbe – 7:6(4), (3)6:7, 6:3 za dva sata i 46 minuta.

Nijemac je prvi set mogao da riješi i prije taj brejka. Vodio je 5:4 i servirao, ali mu je rival oduzeo servis i odveo set u taj brejk. Tamo je Saša, ipak, sačuvao koncentraciju, brzo stekao 6:2 i riješio posao.

U drugom setu nije bilo brejkova, iako je Zverev u 12. gemu imao dvije brejk i meč lopte. Kazna za propuštenu šansu stigla je u taj brejku, gdje je Grigor furioznom partijom poveo 5:0 i izborio odlučujući set.

Uvodnu fazu trećeg seta obilježila je bolja igra Dimitrova, ali i propuštenih čak šest brejk lopti. Uslijedio je adekvatan odgovor Zvereva, koji je pri vodstvu protivnika 3:2 osvojio sve gemove do kraja i plasirao se u narednu fazu.