Aco Martinović (45) pre 40 dana počinio je masakr na Cetinju u kom je, bez ikakvog razloga ubio 13 ljudi, među kojima dvoje dece, braću staru 14 i 9 godina, ali i svoju rođenu sestru. Bol za nevinim žrtavama i dalje ne prestaje, a povodom pomena u crnogorskim novinama objavljeno je blizu 100 čitulja.
Zločin u prestonici Crne Gore, podsetimo, dogodio se 1. januara u popodnevnim časovima kada je pomahnitali Aco Martinović nakon višečasovnog sedenja u kafani “Velestovo” ljut otišao kući, naoružao se, a potom krenuo u svoj kakvi pir. Martinović je brutalno pucao u svoje prijatelje, kumove, decu i sestru i to na tri lokacije na Cetinju. Ubica je potom izvršio samoubistvo.
NAJČITANIJA VIJEST:
UŽAS Očuh neprimjereno dodirivao djevojčicu (13): Djevojčica sve ispričala policiji
Čitulje se od 2. januara samo nižu. Povodom 40 dana od masakra, prvi put se oglasila neutešne majke dečaka Jovana (14) i Vukana (9) Vuletića, koje je ubica ubio bukvalno na kućnom pragu. U masakru teško je povređen njihov otac, dok im je ubica ubio i strica Mirka Vuletića (42) inače, vlasnika kafane “Veslestovo” odakle je i počelo krvoproliće.
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-449.png)
Četrdeset dana bez vas, deco moja. Bili ste moja sreća, radost, sve u životu, sada ste majčina večna rana bez leka. Preteško je živeti bez vas. Nemoguće… Bol razara i srce i dušu. U čemu pronaći snagu i nastaviti dalje bez vas, sreće majkine. Sve se nadam da ćete se odnekud pojaviti i reći da je ovo ružan san, ali to je samo pusta želja moja. Majka vas nosi u srcu, duši, tu mi vas niko nikada uzeti ne može. Joco, Vuki, čuvajte gore jedan na drugog. Majka vas neće, ne može prežaliti što mi nevini stradaste, deco moja. Voli vas vaša neutešna majka – potpisala je čituljku majka, dok se potom i neutešna porodica Vuletić sa nekoliko čitulja oprostila od njih.
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-450.png)
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-452-1024x683.png)
- Skrhani bolom povodom naše tragedije. Navršava se 40 naših rana, bola i neprebola Mirka, Jovana i Vukana. Mirko brate, čuvaj nam naše i tvoje dva anđela Jovana i Vukana.
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-454-1024x683.png)
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-455-1024x683.png)
“Zla sudbina vas otrže od života i povede na put bez povratka, a nama ostavi večiti bol i ranu koja nikada neće preboljeti. Večno ćemo tugovati za vašim nedužnim životima”, “Tog 1. januara, kume, ugasi se tvoja mladost, ugasi monstrum dva tek započeta neiskvarena života. Neka vaše čiste duše počivaju u carstvu nebeskom”, “Navršava se 40 dana tuge i bola od kada vas krvnik otrgnu iz zagrljaja. Nemamo reči kojima bi iskazali našu bol i tugu zbog vaših prerano ugašenih života. Ponosni što smo vas imali. Ponosni na vašu plemenitost, mladost, nevinost, lepotu, na ljubav koju ste pružali. Počivajte u miru, anđeli naši mali sa svojim stricem koji vas tamo čuva od svega. A mi ovamo zauvek vas čuvamo od zaborava” – ovo su samo neke od potresnih čitulja, inače, strica i njegova dva sokola nisu zaboravili ni kumovi, porodica Kokotović.
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-451-1024x683.png)
- Voljenim kumovima, Mirku, Jovanu i Vukanu. Nemi od bola, nemamo reči da iskažemo tugu i bol za vama. Počivajte u miru u zagrljaju svoga kuma koji vas je neizmerno voleo. Kumovi Kokotovići – piše u čitulji.
Potom su se nizali i čitulje za ostale ubijene žrtve – braću blizance Miloša i Marka Martinovića, njihove roditelje Radovana i Radmilu Martinović, potom Branka Mudrašu, Jošu Otaševića, Radovana Markovića, Draganu Drašković i Zoricu Vuletić.
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-456-1024x683.png)
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-457-1024x683.png)
Bezumni hici su zauvek prekinuli našu porodičnu sreću i harmoniju i u našim srcima ostavili nemerljivu tugu i bol i nenadoknadivu prazninu za koje ne postoje reči kojima se mogu opisati. Kroz život si išao časno, dostojanstveno i pošteno, uvek spreman na toplu ljudsku reč i razumevanje i u tvom velikom i plemenitom srcu bilo je mesta za sve. Pamtićemo tvoju dobrotu, tvoje tople reči, pažnju i neizmernu ljubav koju si nam poklanjao. Bio si naša snaga, čvrsti oslonac i sigurnost. Živećeš uvek u našim srcima kroz uspomene i najlepša sećanja koja nas bolno podsećaju na vreme srećnog porodičnog života i tako će biti uvek, dok i mi živimo – čitulju je potpisala porodica Branka Mudraša, dok drugu potpisuje porodica Joše Otaševića.
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-458.png)
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-460.png)
Navršava se 40 tužnih dana otkad nas je napuštio naš voljeni sin, brat, ujak i deda. Bio si nam snaga i čvrst oslonac. Mnogo je teško bez tvoje dobrote, topline, plemenitosti i ljubavi za sve nas. Bol i tuga ostaju večno u našim srcima. Sa ponosom ćemo čuvati uspomenu na tebe. Volimo te zauvek.
![](https://ekskluziva.ba/wp-content/uploads/2025/02/image-461.png)
Usledio je oproštaj povoodom pomena za porodicu Martinović, a nesumnjivo najtužnija je ona koju potpisuje Marija sa ćerkom. Inače, Marija Martinović je bila teško ranjena u masakru na Cetinju, ali je na svu sreću uspela da preživi.
NAJČITANIJA VIJEST:
- Navršava se tužnih 40 dana, voljeni naš, otkad nisi sa nama. Tajo, zašto si me tako rano napustio? Kako, tajo, da odrastem bez tebe. Ćiro moj, kako ću sama sa Ćićom. Zašto mi te Bog uze, nisi to zaslužio… Čuvaću našeg Ćića, znam da nas gledaš sa nekog boljeg mesta. Volimo te najviše na svetu – piše u čitulji.
- Čuješ se u svakom našem ćutanju. Živiš u svim našim pričama. Nedostaješ nam da nas kao i uvek dočekaš na kućnom pragu. Boli što više nećemo videti tvoj osmeh i osetiti tvoj zagrljaj. Boli svako sećanje na tebe, na tvoje plemenito srce i čistu dušu. Naša ljubav, sećanje i misli te ne daju zaboravu. Mirno spavaj, anđele – stoji u čitulji koju potpisuje porodica Radovana Marković.
Čitulja za Draganu Drašković takođe, ima mnogo, a izdvojila se ona od supruga i dece: “Dani prolaze, a tuga, bol i praznina se ne smanjuju. Tvojim odlaskom otišao je i deo naših duša, toplina porodičnog doma i roditeljska ljubav i pažnja. Dok smo živi čuvat ćemo sećanje na najlepše uspomene.”
Kurir.rs