AUSTRIJA BEČ IDE DALJE

Borac izgubio nakon preokreta i ispao iz Evrope

Banjalučani poveli, ali na kraju izgubili pred punim tribinama Gradskog stadiona u Banjoj Luci

Nakon Željezničara, i Borac je završio svoje učešće u evropskim takmičenjima ove sezone. Banjalučani su eliminisani u 2. pretkolu Konferencijske lige od strane bečke Austrije sa ukupnih 3:1.

Austrijski predstavnik je u prvom meču slavio sa 1:0, a u Banjoj Luci večeras je bio bolji rezultatom 2:1. Borac je poveo u 49. minuti golom Hosea Kortesa (Jose Cortes) koji je donio erupciju oduševljenja domaćih navijača.

No, radost nije dugo trajala jer je Andreas Gruber pogodio za izjednačnje svega dvije minute kasnije. Stojan Vranješ je bio u dobroj prilici u 60. minuti, ali je nije iskoristio zbog čega je stigla kazna.

Manuel Polster je dao gol u 65. minuti za preokret i, ispostavit će se, pobjedu bečkog tima.

Borac je mogao izbjeći poraz na kraju, ali je šut Vranješa u 85. minuti iz povoljne situacije bio izblokiran.

Izvor: avaz.ba