nba

Curry brojao do 42 u pobjedi Warriorsa, Jokić blizu triple-doublea

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Clevelandu ekipu Cavaliersa rezultatom 129:105.

Warriorsi su tako potvrdili nedavnu pobjedu protiv Atlanta Hawksa, također u gostima, dok je sinoćnji poraz Cavaliersa dokaz kako je trijumf nad Brooklyn Netsima bio samo izuzetak.

Gosti su bolje otvorili meč, ali su Cavaliersi sjajno odigrali drugu četvrtinu i čak na poluvrijeme otišli sa šest poena prednosti. Ipak, prvaci su u nastavku proradili, preokrenuli te na kraju stigli i do uvjerljive pobjede.

Warriorse je predvodio fantastični Curry koji je imao 42 poena, devet skokova i sedam asistencija. Veliku podršku imao je u Durantu. On je ostvario double-double učinak s 25 poena i deset skokova, a dodao je i devet asistencija. Kod domaćih se istakao Sexton s 21 poenom.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti sedmu uzastopnu pobjedu Denver Nuggetsa i to nakon produžetaka u gostima kod Orlando Magica (124:118). Briljirali su stranci. Kanađanin Murray je za goste ubacio 31 poen, dok su Francuz Fournier i Crnogorac Vučević kombinovano postigli 50 poena za domaće. Odličan je bio i Srbijanac Jokić kojem su dva skoka nedostajala za triple-double. Imao je 12 poena, 13 asistencija i osam skokova.