EGZIBICIONI MEČ

Đoković pobijedio 10. igrača svijeta i poslao upozorenje svima pred početak Vimbldona

Novak Đoković je u tri seta bio bolji protiv Frensisa Tijafoa

Novak Đoković je odigrao posljednji pripremni meč pred Vimbldon. On je na egzibiciji u Harlingemu igrao protiv 10. tenisera svijeta Frensisa Tijafoa (Francis Tiafoe). Srbijanski teniser je pobijedio rezultatom 6:3, 3:6, 10:7.

Đoković je napravio brejk na startu meča i poveo 3:0, a isti je održavao do kraja seta, koji je osvojio za nešto više od pola sata na terenu.

Na startu drugog seta je spasio dvije brejk lopte, a samo se čekao trenutak kada će napraviti brejk i prelomiti meč. To se moglo desiti u sedmom gemu, ali je Tijafo spasio brejk loptu i onda oduzeo Đokoviću servis za 5:3. Odservirao je za izjednačenje i uveo meč u odlučujući set, gdje se super taj-brejk. Dobio je taj-brejk 10:7 i došao do pobjede.

Srbijanski teniser je poslao snažnu poruku protivnicima. Treba podsjetiti da Đoković na Vimbldonu meč nije izgubio pet godina, a čak deset godina na Centralnom terenu u Londonu.

Sada mu sledi odmor do 3. jula i početka Vimbldon, a rivale će saznati u petak, kada je zakazan žreb.