PREMIJER LIGA BIH

Grbavica slavi Nedima Mekića: S dva gola donio veliko slavlje "Plavima"

U prvoj ovosezonskoj utakmici u najelitnijem rangu bh. fudbala, Željezničar je upisao pobjedu u derbiju protiv Borca

Fudbaleri Željezničara slavili su u derbiju 3. kola Premijer lige BiH protiv banjalučkog Borca. Rezultat na kraju utakmice glasio je 2:0.

"Plavi" su od samog početka utakmice bili bolji rival. Nisu dopuštali Banjalučanima da se previše razigraju i prijetili su golu Mijatovića u svakoj prilici kad su mogli.

Sulejman Krpić je imao dvije prilike u prvih deset minuta da pogodi, ali oba puta ga je golman Borca spriječio u tome da dođe do gola.

U 15. minuti zaprijetio je i Jašarević Banjalučanima, ali je Mijatović bio stvarno na vrhu zadatka.

Prijetili su "Plavi" i u nastavku prvog poluvremena, ali bez previše uspjeha.

Prvu šansu za Borac je imao Kvržić u 44. minuti, ali je poslije kornera šutirao pored gola.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku Nedima Mekića. Sjajni veznjak Željezničara je postigao dva gola u prvih deset minuta od početka drugih 45 minuta.

Prvo je u 47. minuti fenomenalno šutirao poslije kornera, a to nije mogao odbraniti Mijatović.

Osam minuta kasnije, Mekić je ponovo u centru pažnje. Uputio je nešto između udarca i centaršuta, a lopta je nezgodno odskočila pred golom i prevarila golmana Mijatovića.

U 58. minuti je imao šansu da dođe do het-trika, ali mu je uspio tu uskratiti golman Banjalučana.

Imao je svoju šansu i Borac da smanji, poslije kontakta golmana Muftića i Vranješa, ostao je prazan gol Željezničara, a Kortes je šutirao. Ipak, krilni napadač je pogodio samo stativu.

Banjalučani su do kraja pokušavali doći do gola, ali nisu uspjeli previše zaprijetiti golu Vedada Muftića i tako su "Plavi" upisali prvu pobjedu u novoj sezoni.