PREMIJER LIGA BIH

Haskić het-trikom vodio Velež do treće pobjede u nizu

Fudbaleri Veleža su slavili u 8. kolu Premijer lige BiH protiv Sloge Doboj rezultatom 4:2.

Golijada na stadionu Rođeni i odlična predstava mostarske ekipe bila je dovoljna za njihovu treću uzastponu pobjedu.

Posebno se istakao Nermin Haskić, koji je upisao het-trik za Mostarce.

On je doveo svoju ekipu u prednost već u 17. minuti na asistenciju Hrkača, a do poluvremena su postignuta još dva gola.

Prvobitno je Jović izjednačio u 36. minuti, da bi pet minuta kasnije Haskić ponovo zatresao mrežu gostiju.

Drugo poluvrijeme bolje su započeli igrači Sloge, a Vidić je pogodio za novo izjednačenje.

Minut prije isteka regularnog dijela utakmice Haskić je upotpunio svoj het-trik, a konačni rezultat je postavio Džafić u devetoj minuti sudijske nadoknade, iako je nešto ranije promašio penal.

Velež je sada trećeplasirana ekipa Premijer lige BiH, dok je Sloga ostala na osmoj poziciji.

Izvor: avaz.ba