Doigravanje za prvaka BiH

HKK Zrinjski ostvario tijesnu pobjedu protiv OKK Spars i izborio treću utakmicu

Odigrana je druga utakmica polufinala doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine u košarci, između Zrinjskog i Sparsa iz Sarajeva, a tijesnu pobjedu ostvarili su domaći rezultatom 70:65.

Domaća ekipa ovom pobjedom izjednačila je seriju na 1:1, te je tako izborila majstoricu za prolaz u finale.

Zrinjski je tokom cijelog susreta bio dosta bolja ekipa, ali su u posljednjoj četvrtini umalo prokockali sve što su gradili tokom susreta.

Prvu četvrtinu dobili su sa 16:13, a na poluvremenu su imali tijesno vodstvo od 30:28. Ipak, odigrali su sjajnu treću četvrtinu koju su dobili sa 25:10, te su tada svi pomislili da će na kraju ostvariti laku pobjedu.

U posljednju četvrtinu domaća ekipa je dakle ušla sa vodstvom od 55:38. Ipak, posljednju četvrtinu gosti igraju odlično te sustižu vodstvo domaće ekipe, ali do preokreta i pobjede nisu mogli.

Utakmica je na kraju završena pobjedom domaće ekipe od 70:65, te je tako današnji domaćin izborio i treću utakmicu.