Norvežani dominirali

Jansrud svjetski prvak u spustu, Svindalu srebro za kraj karijere

Norveški skijaš Kjetil Jansrud osvojio je zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu u Areu.

Jansrud je do zlata na SP-u stigao sjajnom vožnjom i u vremenu od 1:19.98, a za samo dvije stotinke bio je brži od sunarodnjaka Aksela Lunda Svindala, koji se na kraju morao zadovoljiti srebrenom medaljom.

Svindalu je ovo bila posljednja trka u zaista bogatoj karijeri i prava je šteta što na kraju nije uspio da dođe do zlata, jer bi tako u pravom stilu otišao u historiju.

Sa druge strane Jansrudu je ovo treća medalja na svjetskim prvenstvima. Prethodno je osvajao srebra u kombinaciji (2015.), te u Super G-ju (2017.).

Na pobjedničkom postolju našao se i Austrijanac Vincent Kreichmayr koji je za pobjednikom kasnio 33 stotinke, a bez medalje su ostali Beat Feuz koji je završio kao četvrti, te Dominik Paris koji je osvojio šesto mjesto.