serie a

Juventus siguran na gostovanju kod Sassuoloa, Pjanić asistirao Ronaldu za novi gol

Ekipa Juventusa pobijedila je Sassuolo u meču 23. kola talijanske Serije A rezultatom 3:0, a bh. reprezentativac Miralem Pjanić upisao je asistenciju.

Juventus je loše otvorio meč i prvih 20 minuta Sassuolo je bio bolji protivnik, ali u 23. minuti Stara dama stiže u vodstvo. Ronaldo je šutirao, golman domaće ekipe brani, ali se lopta odbija do Khedire koji je lagano šalje u mrežu i pogađa za 0:1.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a onda u 70. minuti Juventus postiže drugi pogodak. Pjanić je sjajno centrirao iz kornera, na pravom mjestu bio je Ronaldo koji glavom pogađa za 2:0 i već tada je riješio pitanje pobjednika.

Konačnih 3:0 postavio je rezervista Emre Can u 86. minuti na asistenciju Ronalda.

Ovom pobjedom Juventus je stigao do 63. boda u ovoj sezoni i trenutno su 11 bodova ispred Napolija, dok je Sassuolo ostao na 11. poziciji sa 30 bodova.