MUNDOBASKET

Kanada osvojila bronzu: Amerikanci ponovo bez medalje na Svjetskom prvenstvu

Fenomenalna utakmica sa puno preokreta viđena je u Manili

Košarkaške selekcije SAD-a i Kanade su se sudarile u sjevernoameričkom derbiiju u susretu za 3. mjesto. Kanađani su slavili u interesantnom duelu poslije produžetaka rezultatom 127:118.

Od samog početka utakmice Kanađani su izgledali bolje na parketu, ali Amerikanci se nisu dali i gledali smo meč koji je konstantno bio u egalu.

Poslije regularnih 40 minuta rezultat je glasio 111:111, a onda se pristupilo produžecima.

Ipak, najbolji potez prvenstva viđen je na samom kraju regularnog dijela.

Amerikanci su gubili 4 razlike na četiri sekudne do kraja i imali su dva slobodna bacanja. Mikal Bridžes (Bridges) je pogodio prvo, da bi zatim promašio drugo.

Međutim, on je uhvatio svoj promašaj, otrčao iza linije za tri poena i na nevjerovatan način pogodio za izjednačenje i nadu svoje reprezentacije za osvajanje medalje.

Kanađani su ostali pribrani u produžetku, dok je Amerikancima ovaj pogodak samo produbio patnju.

Oni nisu postigli koš iz igre tokom prve četiri minute, te su Kanađani uvjerljivo slavili.

Najbolji u redovima Kanade bio je Dilon Bruks (Dillon Brooks) sa nevjerovatnih 39 poena, dok je Šaj Gildžus-Aleksander upisao 31.

Kod Amerikanaca se izdvaja partija Entonija Edvardsa (Anthony Edwards) sa 24 postignuta pogotka.

Podsjetimo, Srbija i Njemačka igraju u finalu Mundobasketa od 14:40 sati.