Tottenham siguran

Kane za historiju!

Tottenham je ozbiljan pretendent za sami vrh Premiershipa.

Pijetlovi su danas gostovali Nottingham Forestu i slavili su pobjedu bez većih problema. Konačan rezultat glasio je 0:2.

Junak dana bio je Harry Kane koji je sa dva gola stigao do treće pozicije najboljih strijelaca u historiji prvenstva Engleske.

Sjajni napadač je prvi gol postigao u 5. minuti kada ga je asistencijom počastio Dejan Kulusevski. Tim se rezultatom i otišlo na odmor.

Kane je startu drugog dijela promašio penal. Tačnije Dean Henderson je odlično odbranio njegov udarac. Mladom golmanu je to bio drugi odbranjeni penal ove sezone.

Ipak, to nije pokrenulo Šumare jer su Pijetlovi nastavili sa boljom igrom, a pitanje pobjednika su riješili u 81. minuti.

Na prelijepu asistenciju Richarlisona vanjskim dijelom stopala loptu je udarcem glavom u mrežu pospremio Kane.

Kapitenu Tottenhama je to bio ukupno 187. gol koliko na trećem mjestu ima i Andy Cole. Vodeći sa 260 golova je Alan Shearer.

Inače, Tottenham je danas stigao do svog 10. boda što je odličan start ekipe iz Londona i sigurno će ove sezone igrati važnu ulogu u borbi za vodeće pozicije.