BH. BICIKLISTKINJA

Lejla Njemčević četvrta na Svjetskom prvenstvu

Lejla se borila za medalju, ali u nekim trenucima je nedostajalo i sreće, naveli su iz njenog tima

Najbolja bosanskohercegovačka biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je četvrto mjesto na UCI Svjetskom prvenstvu u Edinburgu u Škotskoj na stazi od 96 km i 3200 metara uspona.

Njemčević je bila jedina predstavnica Bosne i Hercegovine u Škotskoj, a našu domovinu je predstavila u najboljem svjetlu.

- Lejla se borila za medalju, ali u nekim trenucima je nedostajalo i sreće. Nakon pet sati i 20 minuta, Lejla je u šprintu osvojila četvrto mjesto - naveli su iz njenog tima.

Njemčević je imala loš dan, te 11. mjesto na prvoj feed zoni. Međutim, uspjela je to pretvoriti u najbolji rezultat BiH na svjetskim prvenstvima svih vremena.

Podsjetimo, Njemčević je prošle godine bila zlatna na UCI maraton ranking listi.

Inače, na Svjetskom prvenstvu u Edinburgu nastupilo je više od 8.000 sportista iz čitavog svijeta.

Izvor: avaz.ba