Close Menu
Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter)
    Facebook Instagram YouTube X (Twitter) WhatsApp TikTok
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    • Naslovna
    • Vijesti
      • Bez komentara
      • Crna hronika
      • Kolumne
      • Predstavljamo
      • Nauka
      • Tehnika
    • Paparazzo
      • Kafice
      • Šetnje
    • Intervju
      • Ankete
    • Sport
      • Nogomet
      • Košarka
      • Ostali sportovi
    • Dešavanja
      • Noćni život
      • Nagradne igre
      • Najave
      • Humanitarne akcije
    • Lifestyle
      • Fashion
      • Putovanja
      • Kuhinja
      • Porodica
      • Veze i seks
    • Auto-Moto
    Ekskluziva.baEkskluziva.ba
    Početna » Tri sestre su POČETKOM OSAMDESETIH pozirale na plaži. Više od 40 GODINA KASNIJE odlučile su da PONOVE FOTOGRAFIJU – pogledajte sliku koja je obišla cijeli svijet

    Tri sestre su POČETKOM OSAMDESETIH pozirale na plaži. Više od 40 GODINA KASNIJE odlučile su da PONOVE FOTOGRAFIJU – pogledajte sliku koja je obišla cijeli svijet

    September 9, 2025
    Facebook Twitter WhatsApp Email
    Share
    Facebook Twitter WhatsApp Email

    Tri sestre odlučile su da ožive lepu uspomenu s početka osamdesetih
    Pamela, Trejsi i Ilejn slikale su se na istom mestu i u istim pozama posle skoro četiri i po decenije

    Sunačni dan na engleskoj obali Lamanša, početak osamdesetih. Njih tri sede na kariranom ćebetu, smeju se, grickaju čips. Raspust se bliži kraju, uživaju u poslednjim danima leta. “Ova fotografija uvek mi je bila najdraža”, otkrila je jedna od junakinja slike, Pamela Kuk, za CNN Travel. “Nas tri. Taj smeh, ta sreća i opuštenost… Godinama sam govorila sestrama da bi trebalo da ponovimo”. Kada su to konačno učinile, postale su zvezde društvenih mreža.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Cijeli Balkan se smijao baki Milki s 10 kapa na glavi, a niko nije znao zašto ih nikad nije skidala: Njenoj ljepoti nekad su se svi divili

    Od trenutka ovekovečenog na Kestl Biču, dugoj peščanoj plaži ispod starog zamka na jugu Kornvola, prošlo je skoro četiri i po decenije. Iako su Pamela i njene sestre Trejsi Vejgud i Ilejn Makartni često posećivale to lepo mesto, uživajući u dugim razgovorima i kupanju, uvek bi nekako zaboravljale da ponove scenu.

    Pamelina ideja je zvučala sjajno, ali tek prošlog leta su rešile da konačno krenu u akciju i “recikliraju” momenat koji im je priuštio toliko radosti. Našle su prostirku sličnog dezena, čips, bikinije, pa je priča, ovog puta smeštena u novi vek, mogla da počne.

    Možda kasnije neće biti vremena, zaključuju uglas. Ima logike, budući da su sve tri već u ranim sedamdesetim. Utisak su malo pokvarili oblaci – umesto sunca, kojim je odisala originalna fotografija, nebo je ovog puta bilo sivo. Ali, nema veze, važna je atmosfera.

    “Bilo nam je jako važno da se slikamo baš sada. Pre nekoliko godina saznali smo da Ilejn ima demenciju. Sve tri smo svesne koliko je vreme dragoceno, i zato ga koristimo najbolje što možemo”, kaže Trejsi.

    Plaža se nalazi u blizini gradića Falmuta, gde su sestre odrasle. Leta su bila nezaboravna – igrale su se na šljunku i skupljale kamenčiće sa rođacima i prijateljima, a posebno su im bile zanimljive okolne stene, u kojima su se sakrivale kada su se igrale žmurke.

    Vraćajući se u prošlost, Pamela je za CNN Travel ispričala da je njihova velika porodica pripadala radničkoj klasi i da roditelji, sa šestoro dece, jednostavno nisu imali priliku da letuju u inostranstvu. Kornvol im je bio dovoljan. Bio je to njihov mal raj, pandan španskim i francuskim plažama, na kojima je možda bilo više sunca i egzotike, ali – oni su imali jedni druge.

    Danas Ilejn živi na svega petnaestak minuta od Kestl Biča, dok su Pamela i Trejsi malo dalje, ali često dolaze. Braća i još jedna sestra su daleko, neki čak u Kanadi, ali redovno održavaju kontakt.

    Kada su tog dana stigle na plažu, prvo su morale da zaplivaju, da oživljavanje uspomene bude kompletno. Voda je bila ledena, ali i osvežavajuća. Sele su na kariranu prostirku, sličnu onom starom ćebetu. Ni kupaći kostimi nisu isti, ipak je prošlo dosta vremena. “Nemam plavi”, kaže Pamela uz osmeh.

    Obala se donekle promenila, u međuvremenu su nikli hoteli i nije lako prići starom zamku. I mesto na kojem je nastala prva fotografija malo je drugačije. Trebalo je naći i fotografa… Kako tog dana, zbog vremenskih (ne)prilika, na plaži nije bilo mnogo ljudi, Pamela je ušla u kafić i upitala studentkinju Džesi da li bi im pomogla.

    Pokazala joj je staru sliku i objasnila šta su naumile. Džesi je odmah pristala, ne krijući oduševljenje. I sestre su bile ushićene… Radost je navirala sa svih strana dok su pokušavale da zauzmu poze i nameste se kao na originalnoj fotografiji.

    NAJČITANIJA VIJEST:

    Vučić u Beograd dovozi tenkove, građani zabrinuti

    Kad se prizor pojavio na društvenim mrežama, reakcije su bile dirljive. Ostatak porodice i prijatelji nisu krili oduševljenje, javili su im se i lokalni mediji. Slika je obišla svet, inspirišući druge da učine isto i ožive stare uspomene.

    “Želele smo da, što se kaže, uhvatimo trenutak”, objašnjava Pamela, dodajući da je život danas ozbiljniji zbog Ilejnine bolesti, ali i da su blagoslovene što imaju jedna drugu. U svom domu čuva obe fotografije, uramljene. Jedna do druge. “Svaki put kad bacim pogled na njih, srce mi zaigra, a širok osmeh obasja lice”. I to je sve što je potrebno.

    Žena.rs

    Share. Facebook Twitter WhatsApp Email

    Vezane vijesti

    Srce da pukne od tuge: Preminuo učenik osnovne škole, vijest slomila srca nastavnika i prijatelja

    June 8, 2026

    “Kako joj ne dosadi više”: Duško Tošić javno blati Karleušu dok je nazivaju “jadnom”, na pomolu žestok rat

    June 8, 2026

    VELIKA TUGA: U 35. godini života preminuo Muhamed Mutevelić, vijest šokirala porodicu i prijatelje

    June 8, 2026
    NAJČITANIJE DANAS

    Srce da pukne od tuge: Preminuo učenik osnovne škole, vijest slomila srca nastavnika i prijatelja

    June 8, 2026

    ILIJAŠ – Velika tuga zavila je Ilijaš nakon vijesti da je preminuo Elmir Kahriman, učenik…

    “Kako joj ne dosadi više”: Duško Tošić javno blati Karleušu dok je nazivaju “jadnom”, na pomolu žestok rat

    June 8, 2026

    Muškarac ubio suprugu: Bacio je sa petog sprata

    June 8, 2026

    Slučaj u BiH: Otac vezao sina za banderu, policija intervenisala

    June 8, 2026

    ŠTA SE DEŠAVA U BIH? Sve više mladih života se gasi prerano, građani u nevjerici i boli

    June 8, 2026
    Najnovije

    Srce da pukne od tuge: Preminuo učenik osnovne škole, vijest slomila srca nastavnika i prijatelja

    June 8, 2026

    “Kako joj ne dosadi više”: Duško Tošić javno blati Karleušu dok je nazivaju “jadnom”, na pomolu žestok rat

    June 8, 2026

    VELIKA TUGA: U 35. godini života preminuo Muhamed Mutevelić, vijest šokirala porodicu i prijatelje

    June 8, 2026

    Posljednji ispraćaj Edina Avdića: Donosimo video sa dženaze i ukopa

    June 8, 2026

    Slučaj u BiH: Otac vezao sina za banderu, policija intervenisala

    June 8, 2026
    NAJČITANIJE ZADNJIH 7 DANA

    Jezivo! Zatekao suprugu s drugim muškarcem, pa ih oboje ubio sjekirom: Tragedija kod Prijedora

    June 4, 2026

    Alija Hrustić iz Kamičana ubio je suprugu Azru i Envera Halilagića u mestu Srednji Jakupovići,…

    Obavljena dženaza i ukop: Sada je ponovo Sejda pored svog Halida FOTO

    June 4, 2026

    NA MOTORU BEZ KACIGE PRETICAO KOLONU, POGINULI ON I DJEVOJKA! Stravična nesreća: Motocikl se raspao na delove, put bio zatvoren satima

    June 7, 2026

    Poznato šta se desilo Edinu Avdiću. Oglasila se i njegova Instagram stranica “edinenciklopedija

    June 3, 2026

    UBILA MUŽA SJEKIROM, PA GA ZAZIDALA U BURETU! Biljana je pronađena mrtva u štali, na dan njene sahrane OTKRIVENA JEZIVA TAJNA koju je čuvala TRI GODINE!

    June 6, 2026
    PREDSTAVLJAMO

    Forest Hillside Cabin Tarčin: Sauna, jacuzzi i grijani bazen za luksuzni odmor u srcu prirode

    June 7, 2026

    Poliklinika Dijamant Sarajevo proglašena “klinikom godine” u oblasti transplantacije kose

    June 4, 2026

    Edita Džehverović osvojila prestižno priznanje „Internacionalna liderica beauty & health industrije“

    June 3, 2026

    Veliko priznanje za Dr. Ljevu: Titula „Stomatologija godine“ na manifestaciji Beauty, Health & Travel ’26

    June 3, 2026

    Nikolina Šljivić osvojila prestižno priznanje za luksuzni savremeni beauty salon godine

    May 31, 2026
    Pratite nas…
    • Facebook 999K
    • Twitter
    • Instagram 156K
    • YouTube
    Facebook Instagram X (Twitter) YouTube Vimeo
    Sva prava pridržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.