Visoka pobjeda Građana

Nestvarna partija Aguera, City ponizio Leicester

Manchester City je na Etihadu u susretu 27. kola engleske Premier lige slavio sa visokih 5:1 protiv Leicestera.

City je očekivano u dobroj i efikasnoj utakmici upisao novu pobjedu, pa je sada na plus 16 u odnosu na gradskog rivala Uniteda, koji ima i utakmicu manje.

Građani su poveli golom Sterlinga već u trećoj minuti nakon prve od tri asistencije De Bruynea, da bi u 24. minuti Jamie Vardy zabio gol za izjednačenje i konačnih 1:1 u prvom dijelu.

U nastavku meča briljirao je Sergio Aguero, dok je De Bruyne upisao nove dvije asistencije.

Prvo je u 48. minuti Aguero vratio vodstvo Cityju, da bi u 53. Argentinac povisio na 3:1, a onda u 77. zabio novi gol za 4:1.

Nije tu Aguero stao, pošto je u nadoknadi golčinom postavio konačnih 5:1 i pokazao kakav je majstor.

City se vraća na pobjedničke staze i čini se da neće biti lako igračima Basela za nekoliko dana kada će protiv Cityja odigrati prvi od dva meča osmine finala Lige prvaka.

Izvor: SportSport.ba