nba

Nurkić za 22 minute bio nadomak double-doublea u pobjedi Portlanda nad Phoenixom

Košarkaši Portlanda zabilježili su pobjedu nad Phoenixom rezultatom 127:120.

Blazersi su do pobjede stigli lakše nego što rezultat prikazuje. Već krajem treće četvrtine imali su prednost od 20 poena, te su igrači koji dobijaju manju minutažu završili utakmicu i dozvolili Sunsima da smanje zaostatak na pristojnih sedam poena razlike.

Jusuf Nurkić je odigrao dobro i bio je nadomak double-double učinka za 22 minute na parketu. Naš centar je susret završio sa 14 poena i 9 skokova.

Portland je predvodio CJ McCollum sa 26 poena, dok je Devin Booker na drugoj strani ubacio 23 poena.

Od ostalih susreta izdvaja se najveći derbi NBA lige između Los Angeles Lakersa i Boston Celtica u kojem su gosti slavili rezultatom 120:107.

Boston je predvodio Kyrie Irving sa 30 poena, dok je u redovima Lakersa uprkos smanjenoj minutaži najbolji bio LeBron James.

James, koji će do kraja sezone igrati maksimalno po 32 minute po meču, noćas je na parketu proveo 28 minuta i ostvario je triple-double sa 30 poena, 10 skokova i 12 asistencija.

Ostali rezultati: Atlanta - Brooklyn 112:114, Minnesota - Washington 135:130, Milwaukee - Charlotte 131:114.