Sjajne rezultate bilježi

Od Pezera ništa novo, prvi na prvenstvu u Turskoj

U Istanbulu je danas, 20. augusta, održano finale Superlige atletskog prvenstva Turske.

Učešće u finalu uzeo je i naš sjajni atletičar Mesud Pezer koji je nastupio za turski klub "Enka", a u disciplini bacanje kugle na kraju je osvojio prvo mjesto.

Najbolji hitac Pezera je završio na daljini od 20,66m, što je bilo dovoljno da osvoji prvo mjesto i nastavi sa sjajnim rezultatima.

„Drago mi je da sam opravdao očekivanja vodećih ljudi iz Atletskog kluba Enka, koji su mi ukazali povjerenje da branim boje njihovog kluba u finalu Superlige Turske, i naravno zadovoljan sam osvojenim prvim mjestom na ovom takmičenju", kazao je Pezer.

Pezer je prethodno prije nekoliko dana postavio i novi državni rekord na mitingu u Švedskoj.