SLALOM NA SLJEMENU

Petra Vlhova treći put uzastopno pobijedila u Zagrebu i postala Snježna kraljica

Slovačka skijašica Petra Vlhova je treći put uzastopno slavila na slalomu u Zagrebu.

Takmičenje na Sljemenu je proteklo u izuzetno teškim uslovima zbog jakog vjetra koji je raznosio lišće po stazi, te je veliki broj skijašica - njih čak 24, moralo odustati.

Slovakinja je bila vodeća nakon prve vožnje ispred Mikaele Shiffrin, a takav poredak je ostao i nakon druge vožnje, te je Vlhova treći put uzastopno ponijela prestižnu titulu Snježne kraljice.

Treće mjesto je osvojila Katharina Liensberger, a hrvatska skijašica Leona Popović je sedmim mjestom ostvarila najbolji plasman u karijeri.

U poretku slalomašica vodi Vlhova sa 480bodova ispred Shiffrin koja ima 340, dok Liensberger ima 262 boda.

Shiffrin je vodeća u ukupnom poretku sa 830, dok je Vlhova (715) pretekla Sofiju Goggiju (657) na drugom mjestu.